Rozhledy po rodném kraji - Modlitby z Vejdocha (i odjinud)

17.09.2019 - naše farnosti

Nejnovější novinky z Kyjova

  Při pohledu z Vejdocha se můžeme modlit podle toho, kam se díváme ( a můžeme to obdobně udělat i na jiném místě rozhledu) 

 

Z Vejdocha to bude deset míst - vidíme totiž:

  • 1. Jámy přímo pod sebou. Pomodlíme za své drahé na hřbitově, za celou tuto farnost ....... a požehnám své rodné farnosti.
  • 2. Sazomín, Kotlasy, Pavlov, Pokojov, Bohdalov, Chroustov, vysílač na Havlině, Rudolec a kapličku sv. Jana Nepomuckého, a přímo za ním se ve vzdálenosti 36 km nachází hlavní město našeho kraje - Jihlava. Pomodlíme se za náš kraj ... a požehnám(e) mu.
  • 3. Vatín, kousek Březí, Nové Veselí, Újezd, Matějov, Rosičku a nad ní rozhlednu a Budeč. Pomodlíme se za obě moje farnosti ... a požehnám jim.
  • 4. komíny sléváren Žďas, pojmenovaných podle Žďáru nad Sázavou, za nimi dva menší a vyšší lesy zvláštního tvaru na kopci u Pořežína. V  tom směru 130 km vzdušnou čarou od nás je PRAHA. Pomodlíme se za ČR ... a požehnám(e) jí.
  • 5. Zelenou Horu, kopec Vrchy, za kterým jsou schované Mělkovice, Veselíčko a za jeho střechami Český kopeček, Tisůvku, blíže knám je nižší kopec, který se jmenuje Lhotka, za ním 130 km je Sněžka. Pomodlíme se za náš světadíl ... a požehnám(e) celé Evropě, ale zvláště zemím, kterou jsou s námi v Unii.
  • 6. Radňovice, Jiříkovice, Vlachovice, Slavkovice schované za nejbližším lesem, Nové Město na Moravě, Rokytno, Pohledec a na obzoru Zubří. Pomodlíme se za naše děkanství ... a požehnám(e) všem 27 farnostem, které do něho patří.
  • 7. stožár u obce Olešná, Novou Ves u Nového Města na Moravě a za ní se ve vzdálenosti 80 km vzdušnou čarou od nás nachází nám samozřejmě neviditelná Olomouc, historické hlavní město Markrabství moravského a sídlo metropolity Moravy, blíže k nám vidíme také Petrovice. Pomodlíme se za Moravu ... a požehnám(e) naší rodné zemi.
  • 8. Hlinné, které zakrývá Řečici, Radešínskou Svratku i obě Bobrové a 56 km vzdušnou čarou od nás je sídlo našeho biskupa a už skoro 400 let hlavní město Moravy Brno. Pomodlíme se za naši diecézi ... a požehnám(e) jí i všem, kteří za ni nesou odpovědnost - to můžeme, pouze, když je zde biskup přítomen osobně, žehná on sám zase nám.
  • 9. střechu škrobárny v Hodiškově a za ní ještě 6 lesních pásem, která jsou čím dál šedší a mezi nimi prosvítají dvě louky. Poslední les na obzoru je vrch Svatá hora (679 m) a za ní je 180 km vzdušnou čarou od nás Bratislava. Dále doprava jsou také vidět Radenice, stožáry u Cyrilova, blikající rozhledna na Fajtově kopci u dálnice nad Velkým Meziříčím, Laštovičky a Suky. Pomodlíme se ... a požehnám(e) všem na Slovensku zvláště hasičům ze Sence, kteří zasadili lípu na úpatí Vejdocha.
  • 10. Ostrov nad Oslavou, železniční most u něj, blíže k nám Obyčtov, Kněževes, v dáli pak Hrbov u Velkého Meziříčí a Nový Telečkov, kousek dál Radostín nad Oslavou, věž kostela v Netíně a tím směrem se 900 km od nás vzdušnou čarou nachází Řím. Pomodlíme se za církev na celém světě, zvláště za pronásledované křesťany a také za Svatého otce a jeho poradce ... a požehnám(e) jim všem. To také můžeme.

Závěrečné  požehnání ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého. Amen.

To vše slávě a cti a s vděčností Bohu Otci - Stvořiteli, Božímu Synu Vykupiteli celého světa a Duchu Svatému - Utěšiteli nás všech.

Komentáře:

Naprosto skvělé! | Rozhledna Javořice - 12.7.2018

zobraz komentářepřidej komentář

Od 1.10.2019: Nejvíc se mi líbí, když se řekne, že kněz mši svatou

slouží. (36)

 

obětuje. (5)

 

slaví. (34)

 

předsedá jí. (1)

 

vykoná obřad. (0)

 

Nejsem schopen posoudit. (5)

 

celkem hlasovalo 81 lidí

předchozí ankety

Dnes je 23. října 2019

svátek má Teodor

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT COKOLI Z TĚCHTO STRÁNEK 

K DOBRÉMU ÚČELU