Dopisy chlapcům, děvčatům, manželům, rodičům - všem mladým o sexu

10.09.2023 - úvahy

 Vážení

Loni jsem se seznámila s jedním klukem. Od té doby spolu chodíme. Problémem je, že chce mít sex a tlačí mě k tomu. Vím, že je to proti Božímu přikázání - ale nechtěla bych čekat.
Našla jsem toho pravého partnera (aspoň si to myslím). Jakmile se naskytne nějaká vhodná příležitost, asi bych se s ním vyspala. Ale mám strach, že pokud to nebude někdy dost brzy, tak mě nechá.
Chtěla bych čekat co nejdéle, ale prosím o rychlou odpověď. Nechci ho ztratit.
Patricie

Milá Patricie,
vážím si toho, jak jsi upřímná. Nemluvíme tady o maličkostech. Uvědomuješ si, na jak nebezpečné půdě se pohybuješ? Tušíš, co všechno je v sázce, když se rozhoduješ, jestli půjdeš s klukem do postele nebo ne?
Píšeš, že víš, že Bůh si sex mimo manželství, a tedy i před manželstvím, nepřeje, že to zakazuje. "Toto je vůle Boží, vaše posvěcení, abyste se zdržovali necudnosti a každý z vás aby uměl žít se svou vlastní ženou svatě a s úctou, ne ve vášnivé chtivosti jako pohané, kteří neznají Boha" (1.Tes 4,3-5).
A jinde Pavel píše: "Smilstvo, veškerá nečistota a chtivost ať mezi vámi nejsou ani jmenovány, jak se sluší na svaté" (Ef 5,3). Takhle se Bůh v Bibli vyjadřuje o předmanželském pohlavním styku.
Přemýšlím nad tím tvým chlapcem. Myslíš, že se takto projevuje opravdová láska? Já vím, když mi na někom záleží, rozumí mi, je mi s ním dobře... chci i já, aby byl se mnou šťastný. Ale tady volám: Pozor! Tento mladý muž tě možná má rád. Ale jak? Skutečná láska nepostrádá respekt k přáním a hranicím druhého. Teď je to sex. Co to bude příště? A jestli váš příběh bude pokračovat svatbou a manželstvím - jak myslíš, že se v důležitých situacích bude tento muž rozhodovat? Jestli teď pro něj není prioritou Boží slovo a tvoje čistota, co potom? Patricie, přemýšlej! Jestli muž od tebe žádá sex jako důkaz lásky, pak on sám není zralý k tomu, aby zodpovědně budoval vztah se ženou. Jedná jako rozmazlené dítě - když nedostane bonbón, a to hned, ztropí povyk a uraženě odejde. A co ty? Opravdu věříš tomu, že si sexem udržíš lásku muže? To je lež! Možná si udržíš jeho tělo. Možná se na tebe bude i dál fixovat jako na zdroj uspokojení své tělesné žádosti. Možná že opravdu s tebou zůstane. Ale za jakou cenu?
Ty zaplatíš obrovskou sumu - svou čistotou, poslušností, obětuješ svůj vztah s Bohem, možná tě zachvátí nejistota, co bude dál... A pravděpodobně si přestaneš vážit sama sebe. Stojí ti to za to?
Patricie, zralý, milující muž by si tvé rozhodnutí počkat se sexem do manželství chránil jako největší dar. Byl by to on, kdo by tě v tom podporoval a byl by na tebe hrdý. Prosím, zvaž, čím chceš platit za iluzi lásky - a nepovol. Bůh nám nedává striktní pokyny, aby nás trápil, ale aby nás - ženy i muže - chránil! Dobře zná dopad takového jednání na náš život. Zaplatil za nás životem vlastního Syna, abychom takto jednat už nemuseli. Abychom hříchu neotročili! Víš, to, co teď vypadá jako jediná možná cesta pro záchranu vašeho vztahu, je ve skutečnosti past pro vás oba. Smyčka nesvobody na krk. Léčka. Nedej se!
Kdyby tě miloval, myslíš, že by tě prosil, abys jednala proti Božímu přikázání? A to přesto, že ví, že chceš Boha poslouchat?

 

(převzato z křesťanského časopisu pro mládež)

Komentáře:

Děkuji moc | Tom Reichl - 26.7.2016

Moc děkuji za těchto pět dopisů. Jsem otec dospívající dcery a někdy ji nedokážu přesně říci, co ji vlastně chci říci... S těmito dopisy se mé myšlenky ztotožňují a dám jí je k přečtení. Ještě jednou díky.

Poděkování | Smetana David - 10.9.2009

Děkuji, za pěkný materiál. David Smetana Farář CČSH Červený Kostelec


(ochrana proti spamu)
všechny položky jsou povinné, HTML tagy budou odstraněny

0d 1.12.2023: Odmetat sníh kromě ze silnic a chodníků

je nutné. (1)

 

je zbytečné, protože časem stejně roztaje. (2)

 

je krásná rozcvička. (2)

 

se nesnažím. (1)

 

mě nezajímá. (1)

 

celkem hlasovalo 7 lidí

předchozí ankety

Dnes je 8. prosince 2023

svátek má Květoslava

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)