XX. pěší pout´ na Velehrad L.P. 2020 - z Trenčína s poutníkem Petrem Hirschem

13.08.2020 - pěší pouť na Velehrad

Vše podrobně na https://www.pout.eu/

zde jen opis pozvánky k té letní pouti (Adventní putování bylo od 5. do 8. prosince 2019 ze slovenského Šaštína na Velehrad, zimní od od 29. ledna do 2. února 2020, z Pusteven, jarní  byla v červnu

  

Letní česko-slovenské putování na Velehrad s dětmiKruh se uzavírá, po roce putování po nově vyznačených Cyrilometodějských stezkách se vracíme na "místo činu" do Trenčína a znovu se vydáme ze Skalky na Velehrad. Letos jsme předělali etapizaci, zkrátili denní úseky a to proto, aby pouť mohli absolvovat i rodiče s dětmi. K dispozici bude doprovodný vůz, který zajistí převoz nezbytného a případně "sběr" poutníků, rodičů a dětí, na které bude denní etapa příliš dlouhá.Na Velehrad doputujeme v sobotu 22. srpna 2020, spolu s dalšími proudy z různých směrů celé republiky u příležitosti XX. pěší poutě na Velehrad. Ve společenství dalších poutníků tak v sobotu 22. 8. oslavíme a poděkujeme za možnost být a kráčet krajinou našich předků s přáním zachování její jedinečnosti a úctě k ní pro budoucí generace.
Čeká nás necelých 90 km ze Skalky u Trenčína, kde se sejdeme v pondělí 17. 8. a odtud nás CM značení povede přes kouzelný kraj žitkovských bohyň v Bílých Karpatech a dále přes lázeňské městečko Luhačovice doputujeme do Uherského Hradiště a následně v sobotu do Velehradu.  Celá trasa ke shlédnutí zde: https://mapy.cz/s/pomocovuzo.
Pondělí 17. 8. - sraz účastníků putování ve Skalce u Trenčína, prohlídka okolí volný program - ubytování zajištěno v poutním domě Skalka (možnost společné večeře a snídaně), cena 15 EUR / osoba se snídaní (postel včetně povlečení), večeře 5 EUR (vegetariána nahlásit v přihlášce do poznámky)
Úterý 18. 8. - společná snídaně, - 8:00 - 9:00 - mše s požehnáním poutníkům, zahájení putování, - trasa 16 km - https://mapy.cz/s/juredunazu, - ubytování v ubytovně u JZD Agrosúča, 10 EUR / osoba, - večer možnost společného opékání / grilování - prase nebo beran z místního JZD.

Středa 19. 8.
- ranní zastávka v místní Tradiční pekárně, - prohlídka muzea s výkladem o historii Žítkové (infocentrum Žítková, v jednání), - pro zájemce Bojkovické muzeum,
- trasa 19 km do Bojkovic - https://mapy.cz/s/3uV3l,
- ubytování Sokol Bojkovice, https://mapy.cz/s/nahegumela, karimatka, spacák, 100 Kč / osoba,
- večerní posezení, večeře individuálně.
Čtvrtek 20. 8.
- požehnání poutníkům na cestu v kostele sv. Vavřince v Bojkovicích (v jednání), - zastavení v Luhačovicích (oběd, prohlídka kostela sv. Rodiny, kolonáda),
- trasa 23 km do Pašovic - https://mapy.cz/s/gumateguno - ubytování v obecním sále, cena 100 Kč za osobu (karimatka a spacák), večeře a snídaně možnost objednat,
- večerní společné posezení.

Pátek 21. 8. - putování do Uherského Hradiště, 18 km, trasa https://mapy.cz/s/pucevaluja, - zastávka Výšina sv. Metodějehttps://mapy.cz/s/lahobopome, - ubytování v  Orlovně na Mariánském náměstí, cena 250 Kč za lůžko (22 lůžek), zbytek za 100 Kč na zemi ve vlastním spacáku a karimatce, - večeře individuálně ve městě.
Sobota 22. 8.
- snídaně individuální,  - 8:30: požehnání poutníkům v kostele sv. Ducha ve Starém Městě (v jednání),
- putování 8 km na Velehrad - https://mapy.cz/s/3uV8h,
- společný program s ostatními proudy poutníků,
- 11:30  slavnostní mše svatá - slouží brněnský biskup O. Vojtěch Cikrle,
- 14:00 slavnostní premiéra dokumentu Pěšky bez hranic ,v sále kardinála Špidlíka,
- pro zájemce ubytování ve Velehradském domě za 80 Kč ve vlastním spacáku a na karimatce, případně můžete zkusit poptat ubytování ve Stojanově gymnáziu.

Cyrilometodějská stezka ze Skalky nad Váhom na webu CM stezek. A zde odkaz na rozhlasové povídání o putování po cyrilometodějských stezkách.
Přihlášky pro zájemce o putování prosím nejpozději do 9. srpna 2020, do 20 hodin 

Komentáře:

přidej komentář

Dnes je 14. srpna 2020

svátek má Alan

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT COKOLI Z TĚCHTO STRÁNEK 

K DOBRÉMU ÚČELU