SPOLEČENSTVÍ CYRILOMETODĚJSKÝCH POUTNÍKŮ - Nositelé kovového kříže k 31.8.2019

31.08.2019 - pěší pouť na Velehrad

 

Na velký dřevěný CM kříž jej dostává každý, kdo přišel sedmkrát pěšky na Velehrad a šel pokaždé nejméně dva dny. U těch, kdo dojdou z domu na Velehrad už za jeden den, se vše násobí dvakrát.

 (Tento kříž je dvojitý, odborně nazývaný patriarší, je také ve znaku Slovenska, Maďarska a Lotrinska. Jeho horní břevno vzniklo z tabulky, na které bylo při Ježíšově ukřižování napsáno INRI - Ježíš Nazaretský král židovský.) Každý poutník obdrží hned na začátku malý dřevěný cyrilometodějský kříž.

 

Kovový kříž dostali 25. 8. 2007 v kapli Cyrilce tito poutníci:

  • 1. P. Jindřich, Bartoš, Znojmo, ručí nositel kovového kříže zapsaný zde pod číslem 3
  • 2. P. Marek Dunda, Vranov n/D, č. 3
  • 3. P. Jan Peňáz, Velké Meziříčí, č. 1
  • 4. jáhen Ladislav Kinc, Prosetín u Bystřice n/P, č. 3
  • 5. P. Pavel Habrovec, Radešínská Svratka, č. 3
  • 6. jáhen František Řezníček, Lančov, č. 3
  • 7. Milada Burianová, Velké Meziříčí, č. 3
  • 8. Michal Seknička, Lavičky, č. 3
  • 9. Vojtěch Kinc, Prosetín u Bystřice n/P, č. 4
  • 10. Eva Kincová, Prosetín u Bystřice n/P, č. 4
  • 11. Ludmila Čadková, Olešnice na Moravě, č. 4
  • 12. Marta Němcová, Štěpánov nad Svratkou, č. 3
  • 13. Dalibor Novák, Jihlava, č. 3
  • 14. Anežka Salátová, Plenkovice, č. 2
  • 15. Helena Jedličková, Praha, č. 16
  • 16. Marie Doležalová, Praha, č. 15
  • 17. Antonín Pop, Lančov, č. 2
  • 18. Anežka Drlíčková, Velké Meziříčí, č. 3
  • 19. Marie Nováková, Přímětice, č. 20
  • 20. Marie Svobodová, Přímětice, č. 19
  • 21. Jana Svobodová, Přímětice, č. 20
  • 22. Michal Budař, Ostrožská Lhota, č. 21
  • 23. Vít Janoušek, Praha, č. 22
  • 24. Petra Vaňková, Jeníkov, č. 23
  • 25. Lubomír Müller, Ostrava, č. 3
  • 26. Marie Müllerová, Ostrava, č. 3
  • 27. Anna Mutlová, Polná, č. 3
  • 28. Antonín Kotačka, Svařenov, č. 3
  • 29. Vladimír Bartušek,Velké Meziříčí, č. 3
  • 30. Pavel Adamec, Olešnice na Moravě, č. 4
  • 31. Pavel Lukeš, Šumná, č. 2
  • 32. Anežka Sedláková, Velké Meziříčí, č. 3
  • 33. Stanislav Blaha, Lavičky, č. 3
  • 34. Zdislava Kincová, Prosetín u Bystřice n/P, č. 4
  • 35. Ludmila Stupková, Velké Meziříčí, č. 3
  • 36. Magda Bajerová, Štítary, č. 2
  • 37. Hana Vlčková, Horní Dunajovice, č. 36

Kovový kříž dostali 23. 8. 2008 u Cyrilky tito poutníci:

 

  • 38. Rudolf Sklenský, Ivančice, ručí držitel kovového kříže zapsaný v tomto seznamu pod č. 1
  • 39. Jarmila Sklenská, Ivančice, č. 1
  • 40. Ondřej Svoboda, Němčičky, č. 41
  • 41. Jitka Svobodová, Němčičky, č. 40
  • 42. Veronika Cahová, Citonice, č. 31
  • 43. Jana Korábková, Dalečín, č. 12
  • 44. Jiří Straka, Přímětice, č. 17
  • 45. Jan Hoskovec, Ledeč nad Sázavou, č. 7
  • 46. Marie Valentová, Velké Meziříčí,  č. 18
  • 47. Marie Dvořáková, Ruda, č. 18
  • 48. Ludmila Kotíková, Stálky, č. 2
  • 49. Jan Novotný, Olešnice, č. 12
  • 50. Vojtěch Novotný, Olešnice, č. 12

 Kovový kříž dostali  22. 8. 2009 před obrazem Panny Marie Matky jednoty na velehradském  nádvoří tito poutníci:   

 

  • 51. Josef Durák, Znojmo, ručí nositel kovového kříže, zaps. pod č. 52
  • 52. Ondřej Ondráček, Znojmo, č. 51
  • 53. Anežka Pavlíková, Nový Jičín, č. 3
  • 54. Terezie Novotná, Olešnice, č. 50
  • 55. Tomáš Vaněk, Ctidružice, č. 2
  • 56. Jiřina Černá, Praha, č. 16
  • 57. Josef Mutl ml., Polná, č. 27
  • 58. Josef Filip, Chomutov, č. 13
  • 59. Františka Smejkalová,Velké Meziříčí, č. 7
  • 60. Marie Šustrová, Nové Město na Moravě, č. 3
  • 61. Libor Pěček,  Nové Město na Moravě, č. 50
  • 62. Jana Holemářová, Hlinné, č. 5  

Kovový kříž dostali 21. 8. 2010 před obrazem Matky jednoty na nádvoří tito poutníci:

  • 63. Aneta Řehořková, Chomutov, ručitel Dalibor Novák, č. 13
  • 64. Marie Votavová, Horní Krupá, ručitelka Marie Šustrová, č. 60
  • 65. Petra Kučerová, ručitel P. Jindřich Bartoš, č. 1
  • 66. Jiří Zeman starší, Uhřínov, ručitel P. Jan Peňáz, č. 3
  • 67. Vojtěch Novák, Přímětice, ručitel Marie Svobodová, Přímětice, č. 20
  • 68. Zbyněk Srostlík, Litenčice, ručitelka Marie Srostlíková, č 70
  • 69. Marie Srostlíková, Litenčice, ručitel Zbyněk Srostlík, č. 69
  • 70. Jan Boček, ručitelka Marie Svobodová, Přímětice, č. 20
  • 71. Anna Janů ml., Hlinné, ručitel Ladislav Kinc, č. 4
  • 72. Josef Bach, Mikulovice, ručitelka Marie Svobodová, Přímětice, č. 20
  • 73. Radek Janů, Hlinné, ručitel Ladislav Kinc, č. 4
  • 74. František Zajíček, Brno, ručitel Josef Malík č. 75
  • 75. Josef Malík, Věteřov, ručitel František Zajíček č. 74
  • 76. Lucie Chrástová, Lavičky, ručitel Michal Seknička č. 8
  • 77. Eva Šachlová, Přímětice, ručí kněz P. Jan Richter - poslední zápis z 21.8.2010   

Kovový kříž dostali 27. 8. 2011 na rajském dvoře tito poutníci:

  • 78. Karel Smejkal, Bystřice n. P., ručí L. Kinc, zapsaný zde pod č. 4
  • 79. Marie Drobná, Sebranice, L. Kinc, č. 4
  • 80. Josef Beránek, Praha, Zdeněk Veselý, č. 81
  • 81. Zdeněk Veselý, Čechtice, Josef Beránek, č. 80
  • 82. Josef Procházka, Lomnička, František Reichel, č. 1 v seznamu stříbrných křížů
  • 83. Marta Halvová, Hartmanice, Marta Němcová, č. 12
  • 84. Markéta Bílková, Olešnice, Terezie Novotná, č. 54
  • 85. Vladimír Jindra, Zvole, L. Kinc, č. 4
  • 86. Irena Bořilová, Žďár nad Sázavou, Anna Mutlová, č. 27
  • 87. Václav Šustr, Slavkovice, Marie Šustrová, č. 60
  • 88. Jana Pálková, Brno, o. Marek Dunda, č. 2
  • 89. Jana Piglová, Znojmo, Vojtěch Novák, č. 67
  • 90. Radek Svoboda, Přímětice, Marie Svobodová, č. 20
  • 91. S. Milada Mertová, Uherský Brod, Mons Jan Peňáz, č. 3
  • 92. Jitka Zemanová, Meziříčko, Stanislav Blaha, č. 33
  • 93. Marie Müllerová, Nedakonice, o. Marek Dunda, č. 2
  • 94. Marie Kučerová, Slavkov, Petra Kučerová, č. 65
  • 95. Jana Vaňková, Blížkovice, Josef Malík, č. 75
  • 96. Jan Kříž, Blížkovice, Petra Vaňková, č. 24
  • 97. Libor Gottfried, Praha, ručí Mons Jan Peňáz, zapsaný zde pod č. 3

Kovový kříž dostali 25. 8. 2012 na rajském dvoře tito poutníci:

  • 98. Jiří Krátký st., Lhotky, ručí Šustrová Marie zde pod č. 60
  • 99. MUDr Ivana Mašková, Deblín, Šustrová Marie č. 60
  • 100.Alena Šillerová, Bystřice n. Pern., Němcová Marta č. 52
  • 101. Markéta Novotná, Olešnice, Novotná Terezie č. 54
  • 102. Ludmila Oujeská, Boskovice, Němcová Marta č. 52
  • 103. Lukáš Zadina, Rozsochatec, Votavová Marie č. 64
  • 104. Dominik Janů, Hlinné, Janů Anna č. 72
  • 105. Marie Kosatíková, Boskovice, Oujeská Ludmila, č. 102
  • 106. Jan Votava, Horní Krupá, Kotačka Antonín č. 28
  • 107. Bohumila Hubáčková, Višňové, ?
  • 108. Sr. Marka Tumpachová, -- , ?
  • 109. Šárka Nováková, Jihlava, Novák Dalibor č. 13
  • 110. Josef Adámek, Chomutov, Filip Josef č. 58
  • 111. Miroslav Pospíšil, Ostrožská Lhota, Pospíšilová Eliška č. 112
  • 112. Eliška Pospíšilová, Ostr. Lhota, Pospíšil Miroslav č. 111
  • 113. Marie Bardúnová, Ratíškovice, P. Ludvík Bradáč č. 117
  • 114. Vladimír Petrů, Ratíškovice, P. Ludvík Bradáč č. 117
  • 115. Emilie Petrů, Ratíškovice, P. Ludvík Bradáč č. 117
  • 116. Jan Váňa, Ratíškovice, P. Ludvík Bradáč č. 117
  • 117. ThD. Ludvík Bradáč, Ostrovačice, Mons. Jan Peňáz č. 3    Poslední zápis  25. 8. 2012, matrikářka Bc Marie Šustrová

Kovový kříž dostali 24. 8. 2013 na rajském dvoře tito poutníci:

  • 118. Ludmila Boháčová, Bystřice n.Pernšt., ručí  Šillerová Alena zapsaná zde pod č. 101
  • 119. Josef Král, Opava Kylešovice, ručí Peňáz Jan, Mons č. 3 
  • 120. Hana Krátká, Lhotky, ručí Krátký Jiří st., Lhotky č. 47
  • 121. Jan Kulhánek, Sezimovo Ústí, ručí Kulhánková Marie, Sezimovo Ústí č. 122
  • 122. Marie Kulhánková, Sezimovo Ústí, ručí  Kulhánek Jan, Sezimovo Ústí č. 121
  • 123. Jan Mejzlík, Lavičky, ručí Michal Seknička, Lavičky č. 86
  • 124. Marta Moravčíková, Ratíškovice, ručí P. Ludvík Bradáč č. 117
  • 125. Jaromír Stehlík, P., Pelhřimov, ručí P. Marek Dunda č. 2
  • 126. Marie Štolhoferová, Zlín
  • 127. Petr Šupálek, Ratíškovice, ručí P. Ludvík Bradáč č. 117
  • 128. Jana Šupálková, Ratíškovice, ručí P. Ludvík Bradáč č. 117
  • 129. Vojtěch Šustr, Nové Město na Moravě, ručí Marie Šustrová, N.Město n.M.
  • 130. Antonín Uhlík, Ratíškovice, ručí P. Ludvík Bradáč č. 117
  • 131. Helena Vybíralová, Ratíškovice, ručí P. Ludvík Bradáč č. 117
  • 132. Jan Zadina, Rozsochatec, ručí Mons Peňáz č. 3
  • 133. Josef Kinc, Prosetín u Bystřice n. Pernšt., ručí Ladislav Kinc zapsaný zde pod č. 4  - posl. zápis 24.8.2013

Kovový kříž předán 23.8.2014

  • 134. Jaroslav Schovanec, Věteřov, ručí Daniela Schovancová, zapsaná zde pod č. 135
  • 135. Daniela Schovancová, Věteřov, ručí Jaroslav Schovanec, zapsaný zde pod č. 134
  • 136. Helena Gadžorová, Teplice-Hudcov, ručí P. Marek Dunda, zapsaný zde pod č. 2
  • 137. Veronika Zadinová, Rozsochatec, ručí Jan Zadina, zapsaný zde pod č. 132
  • 138. Václav Schneider, Praha Jinočany, ručí Josef Adámek, zapsaný zde pod č. 110
  • 139. Olga Pavlů, Petrov, ručí Ludmila Novotná, zapsaná zde pod č. 140
  • 140. Ludmila Novotná, Olešnice, ručí Olga Pavlů, zapsaná zde pod č. 139
  • 141. Kateřina Adamcová, Olešnice, ručí Markéta Novotná, zapsaná zde pod č. 101
  • 142. Josef Drobný, Sebranice u Litomyšle, ručí Marie Drobná, zapsaná zde pod č. 79
  • 143. P. Vojtěch Glogar, Sebranice, ručí Marie Drobná, zapsaná zde pod č. 79
  • 144. Jiří Horský, Kladno, ručí Jan Peňáz, zapsaný zde pod č. 3
  • 145. Michal Bílek, Olešnice, ručí Markéta Novotná, zapsaná zde pod č. 101
  • 146. Marie Voplakalová, Praha, ručí Jan Peňáz, zapsaný zde pod č. 3
  • 147. Libor Gottfried, Praha Prosek, ručí Jan Peňáz, zapsaný zde pod č. 3
  • 148. Josef Uhlík, Ratíškovice, ručí P. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 117
  • 149. Marie Nesvadbová, Ratíškovice, ručí P. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 117
  • 150. Zeněk Nesvadba, Ratíškovice, ručí P. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 117,

    Kovový kříž předán na rajském dvoře 22.8.2015

  • 151. Jiří Koch,Veverské Knínice 145, ručí P. Ludvík Bradáč, (zapsaný zde pod č. 117)
  • 152. Kristýna Stejskalová, Chotěboř, Marie Votavová, (64)
  • 153. Marie Zadinová, Rozsochatec, Marie Votavová, (64)
  • 154. Anna Pipová, Bobrůvka, Ludmila Oujeská, (102)
  • 155. Veronika Hofmannová, Nové Veselí, Vladimír Jindra, (85)
  • 156. Marie Tomková, Horní Kounice, Bohumila Hubáčková, (107)
  • 157. Petra Jelenová, Kyjovice, Bohumila Hubáčková, (107)
  • 158. Božena Strnadová, Pelhřimov, P. Jaromír Stehlík, (125)
  • 159. Marie Svobodová, Znojmo Přímětice, Marie Svobodová st., (20)
  • 160. Mikuláš Mašek, Znojmo, Marie Svobodová st., (20) Poslední zápis z 22.8.2015         
Kovový kříž předán na rajském dvoře 27.8.2016
  • 161. Pavlína Kadlčková, Veverské Knínice, ručí P. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 117
  • 162. Jitka Černá, Praha, ručí Libor Gottfried, č. 147
  • 163. MUDr Milan Řehořek, Chomutov, ručí Dalibor Novák, č. 13  
  • 164. MUDr Alice Řehořková, Chomutov, ručí Josef Filip, č. 58
  • 165. Jana Zwienerová, Divišov, ručí Karel Smejkal, č. 78
  • 166. Tomáš Zwiener, Divišov, ručí Karel Smejkal, č. 78
  • 167. Marika Mikulášková, Šošůvka, ručí Veronika Mikulášková, č. 168
  • 168. Veronika Mikulášková, Šošůvka, ručí Marika Mikulášková, č. 167
  • 169. Monika Mikulášková, Šošůvka, ručí Marika Mikulášková, č. 167
  • 170. Lada Mikulášková, Šošůvka, ručí Marika Mikulášková, č. 167
  • 171. Michal Bednář, Olší u Litavy, ručí Jan Peňáz, č. 3
  • 172. Václav Schneider, Jinočany u Prahy, ručí Zdeněk Veselý, č. 81
  • 173. Adolf Dítě, Nové Město na Moravě, ručí Ladislav Kinc, č. 4
  • 174. Anna Muchová, Boskovice, ručí Marika Mikulášková, č. 168
  • 175. Romana Maršálková, Bystřice n.Pernšt, Anežka Drlíčková, č. 18
  • 176. Hana Konířová, Jihlava, ručí Irena Bořilová, č. 86
  • 177. Roman Tomek, Horní Kounice, ručí Marie Tomková, č. 156
  • 178. Petr Šnejdar, Zdounky, ručí S. Milada Mertová, zapsaná zde pod č. 91

    Poslední zápis z 27.8.2016

Kovový kříž předán na rajském dvoře 26.8.2017

  • 179. Anežka Ondráčková, Říčany, ručí P. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 117
  • 180. Marie Uhlíková, Ratíškovic, ručí P. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 269
  • 181. Jaroslava Tutková, Mokrý Háj, ručí P. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 269
  • 182. Alois Tutka, Mokrý Háj, ručí P. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 269
  • 183. Lubomír Veleba, Jaroměřice, ručí Jiří Straka, zapsaný zde pod č. 44
  • 184. Emil Veis, Morašice, ručí Jaroslav Schovanec, zapsaný zde pod č. 134
  • 185. Pavel Král, Znojmo, ručí Jaroslav Schovanec, zapsaný zde pod č. 134
  • 186. Michal Coufal, Bezkov, ručí Jaroslav Schovanec, zapsaný zde pod č. 134
  • 187. Antonín Spiegel, Nová Ves u Pohořelic, ručí Jaroslav Schovanec, zapsaný zde pod č. 134
  • 188. Marie Drašarová, Hartmanice, ručí Jana Korábková, zapsaná zde pod č. 43
  • 189. Dagmar Dufková, Nyklovice, ručí Jana Korábková, zapsaná zde pod č. 43
  • 190. Josef Špaček, Radostín n. Osl., ručí Veronika Halasová, která asi změnila příjmení, takže jsme ji s jistotou nenašli
  • 191. Ivana Novotná, Olešnice, ručí Terezie Novotná, zapsaná zde pod č. 54
  • 192. Vít Bláha, Praha, ručí Libor Gottfried, zapsaný zde pod č. 97
  • 193. Marie Čechtická, Praha, ručí Libor Gottfried, zapsaný zde pod č. 97
  • 194. Tomáš Mišta, Ždírec, ručí Ladislav Kinc, zapsaný zde pod č. 4
  • 195. Josef Pavlů, Petrov u Křetína, ručí Ladislav Kinc, zapsaný zde pod č. 4
  • 196. Ludmila Hladíková, Lhotka, ručí Vojtěch Šustr, zapsaný zde pod č. 129             Poslední zápis z 26.8.2017

Zapsáni 25.8.2018

  • 197. Anna Kadlčková, Veverské Knínice, ručí ThDr. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 117
  • 198. Dagmar Klimešová, Ratíškovice, ručí ThDr. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 117
  • 199. Marie Drobná, Sebranice, ručí Marie Drobná (79)
  • 200. Daniela Doláková, Ořechov, ručí Hana Pazderová (201)
  • 201. Hana Pazderová, Křižanov, ručí Daniela Doláková (200)
  • 202. Jan Pazdera, Křižanov, ručí Hana Pazderová (201)
  • 203. Monika Spurná-Baďurová, Hodonín, ručí Antonín Pop (17)
  • 204. Tereza Baďurová, Hodonín, ručí Antonín Pop (17)   ¨

Kovový kříž předán na rajském dvoře 24.8.2019

  • 205. Anna Moravčíková, Hodonín, ručí ThDr. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 117
  •  206. Štěpán Pospíšil, Říčany, ručí ThDr. Ludvík Bradáč, zapsaný zde pod č. 117
  • 207. Marie Homolová, Kochánov, ručí Jan Peňáz (4)
  • 208. Klára Zwienerová, Divišov, ručí Jana Zwienerová (165)
  • 209. Lenka Špačková, Radostín n. Osl., ručí jáhen Kinc (3)
  • 210. Helena Potůčková, Hrotovice, ručí jáhen Kinc  (3)
  • 211. Marie Šustrová, Nové Město na Moravě, ručí Jan Peňáz (4)
  • 212. Josef Špaček, Radostín, ručí Lenka Špačková (209)
  • 213. Lenka Ripperová, Velké Meziříčí, ručí Irena Ihmová  (214)
  • 214. Irena Ihmová, Štítary, ručí Lenka Ripperová  (213)
  • 215. Petr Kříž, Blížkovice, ručí Lenka Ripperová  (213)
  • 216. Otakar Marek, Vimperk, ručí Jan Richter (kněz)

Poslední zápis z 24.8.2019

Poslední zápis z 25.8.2018

Komentáře:

přidej komentář

Dnes je 20. zaří 2019

svátek má Oleg

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT COKOLI Z TĚCHTO STRÁNEK 

K DOBRÉMU ÚČELU