Pouť do Zásmuk 21.2.2015 aneb CESTA SEDMI KOSTELŮ

05.02.2015 - ostatní poutě

Proč přijít 21. února do zásmuckého kláštera?

 

Putování Cesty sedmi kostelů nás v únoru po roce opět zavede do zásmuckého kláštera. Navážeme na loňskou zkušenost, že klášter v Zásmukách má svou obsáhlou historií specifickou potřebu, a to, aby mu bylo dáno bližší podtéma vztahující se ke směru Cesty sedmi kostelů. Loni se například zajímavě ujalo Co je za tou zdí?, které úspěšně zpracovaly děti a pedagogové zásmucké základní školy a základní umělecké školy v Sedlčanech.

 Letos se k nám přidali vysokoškolští studenti a pedagogové z Českých Budějovic, několik profesionálních výtvarníků z Čech a Francie, návštěvníci výtvarných kurzů, hudebníci a herci z řad studentů i dospělých. Ti budou vystavovat svá díla na téma Dopis nevinnému, a podpoří celé odpoledne svými hudebními a divadelními vstupy. V prostorách kláštera bude dále vystavena výstava z Ústavu pro studium totalitních režimů s názvem Diktatura versus naděje - pronásledování římskokatolické církve v Československu 1948 - 1989.

Výstavu u příležitosti Roku víry a 1 150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje ve spolupráci s Římskokatolickou farností na Velehradě uspořádaly Archiv Kanceláře prezidenta republiky a Ústav pro studium totalitních režimů.

Základním záměrem výstavy  je jednak zmapování šíře perzekuce církve totalitním režimem v Československu a postižení mocenských nástrojů i konkrétních metod, užívaných k likvidaci církevního, respektive duchovního života společnosti, jednak způsoby, jak církev těmto tlakům čelila. Výstava bude zahájena průvodním slovem 21. února od 14 hod a bude možno ji zhlédnout, stejně tak jako i ostatní vystavené exponáty, do 31. března 2015.

Bývalý zásmucký klášter je místo, které přímo vybízí k nejrozmanitějším setkáváním, výstavám, diskuzím, uměleckým vystoupením nebo přednáškám. Pokud můžeme přispět tomuto místu, tak tím, že vstoupíme a vytvoříme svou aktivitou prostor pro tvořivý rozhovor lidí různého věku, zaměření, víry, přesvědčení a profesí. Zamyslíme se společně nad naší současností poučeni minulostí, prostřednictvím dialogu se dozvíme o našich nadějích a výhledech do budoucna.

Přijďme 21. února do zásmuckého kláštera.

Co nás čeká: 12 hod pouť z kostela v Drahobudicích směr Zásmuky

                       14 hod vstup do zásmuckého kláštera

                       14 - 15:30 hod průvodní slovo, vernisáž, hudba, divadelní vstupy, tanec, prohlídka vystavovaných exponátů, občerstvení

                     15:30 hod v klášterním kostele Stigmatizace sv. Františka mše svatá, účast přislíbil P. Jan Maria Vianney OFM, provinciál františkánů 

plakateka001.jpg

 

 

Komentáře:

přidej komentář

Od 1.4.2021: Nejraději bych teď na jaře zasadil(a)

nějaký ovocný strom. (8)

 

lípu. (2)

 

dub. (0)

 

buk. (0)

 

thúji. (1)

 

nějaký jehličnatý strom. (1)

 

nějaký keř. (0)

 

žádný strom ani keř. (1)

 

celkem hlasovalo 13 lidí

předchozí ankety

Dnes je 18. dubna 2021

svátek má Valérie

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)