Pouť do Zásmuk 21.2.2015 aneb CESTA SEDMI KOSTELŮ

05.02.2015 - ostatní poutě

Proč přijít 21. února do zásmuckého kláštera?

 

Putování Cesty sedmi kostelů nás v únoru po roce opět zavede do zásmuckého kláštera. Navážeme na loňskou zkušenost, že klášter v Zásmukách má svou obsáhlou historií specifickou potřebu, a to, aby mu bylo dáno bližší podtéma vztahující se ke směru Cesty sedmi kostelů. Loni se například zajímavě ujalo Co je za tou zdí?, které úspěšně zpracovaly děti a pedagogové zásmucké základní školy a základní umělecké školy v Sedlčanech.

 Letos se k nám přidali vysokoškolští studenti a pedagogové z Českých Budějovic, několik profesionálních výtvarníků z Čech a Francie, návštěvníci výtvarných kurzů, hudebníci a herci z řad studentů i dospělých. Ti budou vystavovat svá díla na téma Dopis nevinnému, a podpoří celé odpoledne svými hudebními a divadelními vstupy. V prostorách kláštera bude dále vystavena výstava z Ústavu pro studium totalitních režimů s názvem Diktatura versus naděje - pronásledování římskokatolické církve v Československu 1948 - 1989.

Výstavu u příležitosti Roku víry a 1 150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje ve spolupráci s Římskokatolickou farností na Velehradě uspořádaly Archiv Kanceláře prezidenta republiky a Ústav pro studium totalitních režimů.

Základním záměrem výstavy  je jednak zmapování šíře perzekuce církve totalitním režimem v Československu a postižení mocenských nástrojů i konkrétních metod, užívaných k likvidaci církevního, respektive duchovního života společnosti, jednak způsoby, jak církev těmto tlakům čelila. Výstava bude zahájena průvodním slovem 21. února od 14 hod a bude možno ji zhlédnout, stejně tak jako i ostatní vystavené exponáty, do 31. března 2015.

Bývalý zásmucký klášter je místo, které přímo vybízí k nejrozmanitějším setkáváním, výstavám, diskuzím, uměleckým vystoupením nebo přednáškám. Pokud můžeme přispět tomuto místu, tak tím, že vstoupíme a vytvoříme svou aktivitou prostor pro tvořivý rozhovor lidí různého věku, zaměření, víry, přesvědčení a profesí. Zamyslíme se společně nad naší současností poučeni minulostí, prostřednictvím dialogu se dozvíme o našich nadějích a výhledech do budoucna.

Přijďme 21. února do zásmuckého kláštera.

Co nás čeká: 12 hod pouť z kostela v Drahobudicích směr Zásmuky

                       14 hod vstup do zásmuckého kláštera

                       14 - 15:30 hod průvodní slovo, vernisáž, hudba, divadelní vstupy, tanec, prohlídka vystavovaných exponátů, občerstvení

                     15:30 hod v klášterním kostele Stigmatizace sv. Františka mše svatá, účast přislíbil P. Jan Maria Vianney OFM, provinciál františkánů 

plakateka001.jpg

 

 

Komentáře:

přidej komentář

KTERÝ Z 8 DŮVODŮ ÚPADKU ŘÍŠE ŘÍMSKÉ SE NEJVÍCE PODOBÁ 21. STOLETÍ?”

1 (2)

 

2 (0)

 

3 (0)

 

4 (0)

 

5 (0)

 

6 (0)

 

7 (0)

 

8 (0)

 

celkem hlasovalo 2 lidí

předchozí ankety

Dnes je 15. června 2024

svátek má Vít

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)