Brněnská Pouť smíření

29.08.2020 - ostatní poutě

 

Zveme  na brněnskou Pouť smíření,

která se uskuteční v rámci festivalu Meeting Brno v sobotu 12. září. Touto poutí si připomínáme osud německojazyčných obyvatel Brna, kteří byli z města vyhnáni na přelomu května a června 1945. Půjdeme symbolicky v opačném směru historického pochodu, tedy z Pohořelic do Brna. Trasa dlouhá 32 km začíná u smírčího kříže na místě tehdejšího sběrného tábora na okraji Pohořelic a končí v zahradě augustiniánského opatství na Starém Brně, kde zapálíme svíčku u pomníku obětem.

Doprovodný program na zakončení Pouti smíření nabídnou organizace činné na poli česko-německých a česko-rakouských vztahů. Vystoupí brněnsko-lipské hudební uskupení. Program je vhodný i pro rodiny s dětmi.

Cesta je rozdělena do pěti úseků dělených zastávkami s občerstvením, které obsluhuje kyvadlová doprava zvláštními autobusy s možností kdykoliv se k průvodu připojit nebo se vrátit do Brna. Jízdní řád zde: https://bit.ly/Jizdni_rad.

Harmonogram akce:

8:30 Brno - odjezd prvních autobusů s účastníky z Mendlova náměstí podél pivovaru

9:00 Brno - odjezd dalších autobusů z Mendlova náměstí

9:30 Pohořelice - úvodní slovo a uctění památky obětí, začátek Pouti smíření

12:00 Ledce (10 km) - přestávka

14:00 - 14:30 Rajhrad (17 km) - stánek s informacemi, vodou a občerstvením na křižovatce Masarykova-Štefánikova

16:30 Modřice (24 km) - stánek s vodou a informacemi před Městskou halou

17:00 Gymnázium Brno, Vídeňská (30 km) - stánek s vodou a občerstvením

18:00 - 21:00 Brno, Mendlovo náměstí, augustiniánské opatství (32 km) - slavnostní zakončení, koncert a doprovodný program

V den Pouti smíření proběhne v Brně na Lesné v 11 hodin slavnostní žehnání nově zbudovaného kostela blahoslavené Marie Restituty, řádové sestry a brněnské rodačky, která se postavila na odpor nacistickému teroru a stala se jeho obětí.

Zájemce o účast na bohoslužbě (11 h) dopravíme na Lesnou přímým spojem od smírčího kříže v Pohořelicích. V neděli 13. září od 10 h pak v tomto kostele proběhne česko-německá bohoslužba.

Komentáře:

přidej komentář

?

- (2)

 

- (0)

 

- (0)

 

- (3)

 

celkem hlasovalo 5 lidí

předchozí ankety

Dnes je 4. října 2022

svátek má František

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)