ZAJÍMAVÉ A PĚKNÉ - KT č 36/2018, příloha str. 10

06.09.2018 - úvahy

 

Láďa a Martina

mají za sebou těžké dětství a dospívání. O milujících rodičích si mohli nechat zdát. Museli se naučit spoustu věcí sami, vydobýt si své místo v životě. Dnes překonávají životní překážky společně. Ze vzájemné lásky přišlo na svět děťátko.

V době, kdy čekali na příchod malé Martinky, byli Láďa s Martinou z nejhoršího venku, oba měli konečně zaměstnání, místo přežívání ve sklepě šli azyl v domě na půl cesty. Museli však pečlivě promýšlet každý výdaj.

Účastnila jsem se rozhovoru, kdy Láďa s Martinou řešili, jak to bude, až přijde Martinka na svět. Láďa si zjistil, že by finančně vyšlo lépe, kdyby se nenechal zapsat do rodného listu jako otec. Martina by jako svobodná matka samoživitelka měla pro ně peníze navíc. Martina ale váhala, zapírání ji tížilo. Nahlédli jsme na pro a proti takového rozhodnutí a ten den se rozloučili.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem za pár dní kvůli čemusi volala Láďovi, a on najednou zmínil, že se jako otec do rodného listu uvést nechá. Řekl, že je netěší lhát kvůli penězům.

Měla jsem obrovskou radost - shodli se na tom společně, vzali odpovědnost do svých rukou, i když si byli vědomi toho, že to nebude snadné. Dnes je to „jejich" Martinka.

Komentáře:

přidej komentář

Dnes je 13. dubna 2024

svátek má Aleš

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)