Komunistický režim byl nemravný

17.11.2013 - úvahy

z nové knihy prezidenta Klause Kde začíná zítřek - LN 4.11.2009

Systém, který pod vznešenými hesly, pod maskou ideologie všeobecné spravedlnosti a pomocí sociální demagogie usurpuje moc, zbaví občany svobody a ospravedlní teror jako regulérní a mravný nástroj k prosazení svých cílů, je z definice nepřijatelný a odpor proti němu je legitimní a hodný obdivu.

 

V celém světě za sebou zanechal miliony obětí, nejvíce určitě v Sovětském svazu, kde svou strašlivou cestu v roce 1917 bolševickým převratem započal. Zanechal nejen mrtvé, ale i celé generace různým způsobem postižených lidí, jejichž život se za normálních podmínek mohl vyvíjet zcela jinak. Zanechal nám i bezmála půl století "zdržení" naší země, která ještě dnes, dvacet let po pádu komunismu, není zcela vyhojena z ran, které jí způsobil.

 

Zástupy žen a mužů, kteří i u nás za střet s komunistickým režimem zaplatili životy, mnohaletým vězněním v žalářích či strávili léta v pracovních táborech, jsou jeho neodpustitelnou vinou. Nepřímo byly stejně odsouzeny i jejich rodiny, neboť komunistický systém, obdobně jako nacistický, se nerozpakoval pronásledovat "vnitřního nepřítele" téměř v genetické linii.

Komentáře:

Komunistický režim byl nemravný | Petr Peňáz, e: penazovi.zdar@seznam.cz ; Žďár nad Sázavou. - 27.1.2016

zobraz komentářepřidej komentář

Dnes je 13. dubna 2024

svátek má Aleš

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)