Dopis DOSPĚLÉHO Ježíškovi

02.12.2015 - úvahy

Ježíšku,

 nevím, jestli jsem ten seznam dárků dobře napsal. Ani nevím, jestli z toho budou ti moji potěšeni, až jim je pošleš. Je opravdu těžké napsat ti o takovou věc, aby z ní měli radost i po rozbalení papírů. Napadá mně, co takhle předplatné na nějaký pěkný časopis. Vychází jich sice dost, i pro ty mladé, a jsou dost drahé. Také jsou dost odvážné – ukazují veřejně to, co by se žádný ani žádná z nás neodvážili ukázat ani doma. A cpou nám před oči věci, na které se raději nedíváme, protože každý z nás se přirozeně brání pohledu na čerstvou krev a ošklivá zranění.

Je však hodně časopisů dobrých, bez dráždivých fotografií a senzačních článků. Proto mají malý odběr a proto přímo bojují o přežití. Co kdybys, Ježíšku, poslal těm našim mladým předplatné. Jen mi řekni, kolik to bude stát a já to rád uhradím. Na jeden rok. Ať máme zase na rok na klid nárok zas až do vánoc.

A oni budou moci mít radost z každého nového čísla, které jim přijde. Pro kluky je Nezbeda, pro děvčata In!, pro mládež Milujte se!, pro celou rodinu Naše rodina, pro katolíky je Katolický týdeník, a je také Evangelický týdeník. Také Duha není špatná. A dalších by se našlo. Každý z nich se dá předplatit, ušetříte peníze i starosti. A moc získáte. A oni také.

Jeden slovenský buditel řekl už za 1. republiky: „Slováci dávají hodně peněz na misie, hodně peněz na nové kostely, ale více peněz by měli dávat na křesťanský tisk.“ Platí to i ve 3. tisíciletí, i v Čechách i na Moravě.

 

Tvůj …………,

který chce na poslední chvíli vymýšlí dárek, který by potěšil nejen pod stromečkem ale po celý rok

Komentáře:

přidej komentář

Dnes je 29. května 2024

svátek má Maxmilián / Maxim

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)