2 NOVIKY - pro duši i pro tělo

25.03.2020 - úvahy

1) pro duši od P. Holoty zde

Rád přeposílám - to je skvělé. Srdečně zdravím a zasílám odkaz na video se slovy P. Benedikta Holoty OFM k dnešní situaci.

 https://www.youtube.com/watch?v=B7YGA2SJPPs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1zecPwvmcvIcVoqx9yQePMj4hR2J5co4eNoeNxCSwHkCC9gAyRWGZ47lk

Pokoj a dobro, milí, opatrujte se

2) pro tělo přímo zde:

 MUDr. Vinay Goyal, specialista v oboru, říká:

                        Jedinými místy vstupu (viru do organizmu) jsou nosní dírky a ústa/krk. Při takovéto globální epidemii je téměř nemožné vyhnout se styku s virem navzdory veškeré obezřetnosti. Kontakt s virem není takovým problémem, jako je jeho šíření.  DOBROU RADU

                          Dokud jste ještě zdraví a neprojevují se symptomy infekce virem, abyste zabránili jeho šíření, zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce, existují jednoduché kroky, které můžete provádět, a které nejsou dostatečně v oficiální komunikaci vyzdviženy:

                          1. časté mytí rukou mýdlem

                          2. "ruce pryč z obličeje". Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje, pokud nechcete jíst, mýt se, atd.

                          3. kloktejte 2x denně teplou slanou vodou (používejte Listerin, pokud nedůvěřujete slané vodě). Viru trvá přibližně 2-3 dny po první infekci v krku nebo nosních dutinách, aby se šířil a ukázaly se charakteristické symptomy. Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru. Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince, jako má vakcína na infikovaného. Nepodceňujte tento jednoduchý, levný a mocný preventivní způsob.

                          4. tak jako v bodu 3, čistěte si nosní dírky teplou slanou vodou alespoň 1x denně. Ne každý umí tyto jógové praktiky - čistit si nosní dutiny. Stačí pořádně se 1-2x za den vysmrkat a vyčistit nosní dírky tampónky namočenými v teplé slané vodě.

                          5. posilujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C. Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek, který napomáhá vstřebávání vitamínu C.

                          6. pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete - čaj, kávu, atd. Pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání, ale v opačném směru. Vymývají šířící se virus z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.

 

Rozšiřujte tento návod, nikdy nevíte, kdo může díky tomu zůstat naživu.

***

 

Komentáře:


(ochrana proti spamu)
všechny položky jsou povinné, HTML tagy budou odstraněny

Dnes je 29. května 2024

svátek má Maxmilián / Maxim

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)