X. den Křtin

24.09.2016 - poutní místo Křtiny

X. den Křtin

 

Po pěti letech byla opět možnost navštívit věž kostela, vidět klenby, trámoví, hodiny, zvony a rozhlédnout se po Údolí křtu.

Díky obětavosti pana zvoníka Dr. Petra Švendy a jeho spolupracovníků, kteří vše připravili a díky ochotě a odbornosti skautů, kteří si vzali na starost službu průvodců,  se tam letos vypravilo 520 lidí (jsem v nich započítán i já). V pořadí 521. byl vedoucí skautského střediska Petr Zapletal a je nutno připočítat ještě sedm skautů, kteří tyto lidí po 6 hodin prováděli a umožnili jim prohlédnout si místa, kam se běžný návštěvník nedostane.

Za odměnu a na jejich přání jsem těmto průvodcům umožnil prohlídku dalších míst v kostele, kam se nechodí ani při dnech Křtin. Během dvou hodin si prošli a někdy i  prolezli zajímavé prostory, dokonce i některé, kam jsem ještě sám nevstoupil (půda nad ambity, vnitřní ochoz v kostele a prostor za horním oltářem). Bylo až dojemné, jak si vždy před vstupem do stísněných prostor sundali skautskou sváteční košili a lezli tam jen v tričku.

Na závěr programu se po dohodě s městysem podařilo vše zařídit tak, že byli spokojeni i poutníci, kteří přijeli zdaleka kvůli zvonohře a že tato zahrála obvyklé sobotní pásmo a přitom  nenarušila večerní koncert.

Komentáře:

přidej komentář

Od 1.2.2024: Když prochladnu, nejlépe mě zahřeje

grog. (3)

 

svařené víno. (4)

 

lok slivovice. (6)

 

horká polévka. (3)

 

chvilku běhat. (1)

 

zalézt do peřin. (1)

 

dát nohy do vřelé vody. (1)

 

sprcha. (2)

 

celkem hlasovalo 21 lidí

předchozí ankety

Dnes je 22. února 2024

svátek má Petr

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)