X. den Křtin

24.09.2016 - poutní místo Křtiny

X. den Křtin

 

Po pěti letech byla opět možnost navštívit věž kostela, vidět klenby, trámoví, hodiny, zvony a rozhlédnout se po Údolí křtu.

Díky obětavosti pana zvoníka Dr. Petra Švendy a jeho spolupracovníků, kteří vše připravili a díky ochotě a odbornosti skautů, kteří si vzali na starost službu průvodců,  se tam letos vypravilo 520 lidí (jsem v nich započítán i já). V pořadí 521. byl vedoucí skautského střediska Petr Zapletal a je nutno připočítat ještě sedm skautů, kteří tyto lidí po 6 hodin prováděli a umožnili jim prohlédnout si místa, kam se běžný návštěvník nedostane.

Za odměnu a na jejich přání jsem těmto průvodcům umožnil prohlídku dalších míst v kostele, kam se nechodí ani při dnech Křtin. Během dvou hodin si prošli a někdy i  prolezli zajímavé prostory, dokonce i některé, kam jsem ještě sám nevstoupil (půda nad ambity, vnitřní ochoz v kostele a prostor za horním oltářem). Bylo až dojemné, jak si vždy před vstupem do stísněných prostor sundali skautskou sváteční košili a lezli tam jen v tričku.

Na závěr programu se po dohodě s městysem podařilo vše zařídit tak, že byli spokojeni i poutníci, kteří přijeli zdaleka kvůli zvonohře a že tato zahrála obvyklé sobotní pásmo a přitom  nenarušila večerní koncert.

Komentáře:

přidej komentář

KTERÝ Z 8 DŮVODŮ ÚPADKU ŘÍŠE ŘÍMSKÉ SE NEJVÍCE PODOBÁ 21. STOLETÍ?”

1 (2)

 

2 (0)

 

3 (0)

 

4 (0)

 

5 (0)

 

6 (0)

 

7 (0)

 

8 (0)

 

celkem hlasovalo 2 lidí

předchozí ankety

Dnes je 14. června 2024

svátek má Roland

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)