4. v mezidobí B - na evangelium

28.01.2024 - promluvy

4. v mezidobí B 28/1 2024

Pán Ježíš má moc nad zlými duchy. Nerado se o tom mluví, nerado se to slyší, protože z toho vyplývá, že i ti zlí duchové něco znamenají, když on musel zakročit s takovou mocí. A zlí duchové ho poslechli.

Podívejme se na to klidně.

Ovšem každý náš pohled není klidný. Uvidíme člověka, který nás rozčiluje. Hned zneklidníme. Uslyšíme zprávy, které skutečně zabolí – zabití lidé, zničené domy. Hned zesmutníme. Cítíme, že v tom všem působí zlo právě ti zlí duchové.

Proto nestačí pohled, zvláště ne stálý pohled na nějakou obrazovku, kterou nikdo nevypne, ale je potřeba rozhled. Jako třeba z Vejdocha, kde vidíte skutečně na všechny strany z této přírodní rozhledny, a celou naši farnost. Musíte se ale natočit, dívat se skutečně na všechny strany, rozhlížet se. Proto je potřeba také dívat se na všechny zprávy, i na ty dobré, proto je potřeba si vyprávět i o těch dobrých zprávách.

Pojďme dne s krok výš, ne dál, ale výš, protože jde o nadhled.

K tomu už nestačí ani stometrová rozhledna, k tomu je potřeba prostá dětská víra. Bůh je všemohoucí, Bůh je náš Otce, a jako jeho děti jsme v jeho náručí. My mu můžeme říci: Zbav nás od zlého. Tak nás to přece učí jeho Syn. A my můžeme doufat, že když nás toho hned nezbaví, že to pořád má v moci. Jako Pán Ježíš ty zlé duchy. Dokonce můžeme doufat, že i to pokušení může mít u něj nějaký význam. My za roh nevidíme, a už vůbec nevidíme do budoucnosti, ale on tam vidí, on má ten nadhled.

Proto i v těch těžkých chvílích, kdy se nám zdá, že zlí duchové přímo řádí a že toho tolik ovládají, můžeme už teď říci: Jsme Boží děti, jsme v jeho rukou, v jeho otcovské náruči, tam se máme jednou sejít. S pomocí Boží , s pomocí našeho Otce. A u něho pak budeme moci říci: Bohu díky.

Komentáře:

přidej komentář

KTERÝ Z 8 DŮVODŮ ÚPADKU ŘÍŠE ŘÍMSKÉ SE NEJVÍCE PODOBÁ 21. STOLETÍ?”

1 (2)

 

2 (0)

 

3 (0)

 

4 (0)

 

5 (0)

 

6 (0)

 

7 (0)

 

8 (0)

 

celkem hlasovalo 2 lidí

předchozí ankety

Dnes je 15. června 2024

svátek má Vít

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)