13. CMP= cyrilomet. pouť a 10. MC=Moravská Compostela

04.07.2020 - pěší pouť na Velehrad

Pod ochranou Panny Marie a andělů strážných  a pod vedením předsedů MSK a MV nás ze Svatého Kopečka na Svatý Hostýn připutovalo 35. Cestou jsme se díky MSK zažili zajímavý program. 

 Bohu díky za nádherné počasí.

A velké poděkování p. Františkovi za doprovod.

Pán Bůh zaplať za nádherné přijetí a pohoštění v Tršicích, Pavlovicích a ve Slavkově.

 

Při 13. pěší pouti ze Svatého Hostýna na Velehrad vyšlo  73 (nejmladší osmiletá Liduška, která se už jednou vezla, a desetiletý Martin)
z Otrokovic pokračovalo 65 poutníků včetně těch z Novojičínska.
Před  Velehradem se k nám přidalo 9 poutníků ze Sv. Antonínka s nejmladším 7 měsíčním Tomáškem, který se vezl v kočárku, a u oltáře jsme se setkali s 16 poutníky ze Žarošic, mezi nimiž byli 2 kněží.

Letošní ročník se vyznačoval příjemným počasím, kromě blátivé cesty nad Kvítkovicemi, složitostmi kolem právě stavěné dálnice před Otrokovicemi, kde jsme v dějinách poutí nocovali teprve podruhé. Poprvé jsme však mohli obdivovat místní květinové záhony, opravdu rozkvetlé Otrokovice.

Zajímavý byl pád poutníka V. na cyklostezce vedle Babic. Naštěstí a díky Bohu i jeho andělům, které On posílá k naší ochraně, se mu podařilo šikovně přistát na úpatí jejího tělesa. Naše paní doktorka mu pak jen z tržné rány v kůži odstranila písek a poutník pokračoval vesele dál. Celý sobotní program jsme urychlili, abychom mši sv. stihli už v 15 hodin, v čase, který nám na ni byl vyhrazen za letošních mimořádných opatření.  A podařilo se.

Bohu díky. Panně Marii díky. Andělům strážným díky.

Pán Bůh zaplať všem dobrodincům z olomoucké Charity, centra v Pavlovicích, ze všech matic a farníkům ze Slavkova pod Hostýnem, Lukovečka, Štípy, Otrokovic a  Jalubí a Katolickému týdeníku za nápoje v Jalubí.

A děkujeme všem, kteří nám tak obětavě pomáhali v minulých letech i na jiných poutích.

 

 A všem poutníkům, poutnicím a pouťatům od 8 leté Lidušky přes Martina a Pavlínku  AŽ K TĚM NEJSTARŠÍM platí:  Jste dobří.

Komentáře:

Moc děkujeme | Jan Peňáz - 9.7.2020

Pouť | Jarda Kudrnáč - 7.7.2020

zobraz komentářepřidej komentář

Dnes je 20. října 2020

svátek má Vendelín

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)