První dvě etapy 40. PĚŠÍ POUTI Z LEVÉHO HRADCE L.P. 2021 - 1 a 2

24.02.2021 - pěší pouť na Velehrad

 

Kolovraty 21.2.2021

Posíláme zprávu a v příloze pár fotek z prvních dvou etap: Zahájení čtyřicátého ročníku pouti bylo zcela netradiční. Před kostelem na Levém Hradci se sešlo 49 poutníků, drtivá většina nových neznalých rituálu, a tak se nepodařilo udělat úvodní skupinové foto. Pomodlili jsme se začátek růžence a s požehnáním otce od minoritů jsme se vydali na cestu. Kvůli náledí jsme místo tradiční pěšiny k potoku zvolili cestu k vlakovému nádraží. I tak 4 poutníci uklouzli a spadli, ale bez následků. Podél Vltavy jsme pokračovali k přívozu v Klecanech a převezli se na druhou stranu řeky. Od přívozu dál pokračovalo 38 poutníků kolem zoologické zahrady, přes novou  lávku v Troji, Stromovkou a přes Letenskou pláň na Staroměstské náměstí. Tam jsme u Mariánského sloupu zazpívali Salve Regina (zdálo se, že kolemstojícím se to líbilo) a došli v počtu 25 do cíle do kostela PM Sněžné, kde jsme slavili mši svatou. Bylo krásné slunečné počasí. Ke druhé etapě se sešlo na nádvoří kostela PM Sněžné 20 poutníků. Pomodlili jsme se začátek růžence a přes Václavské náměstí, Náměstí Míru jsme sešli do Vršovic, zastavili se v kostele sv. Václava a pak zamířili na vršovický hřbitov ke hrobu Františka Reichela. Zde jsme nechali květiny, zapálili svíčky, pomodlili se desátek růžence a pokračovali přes Michli do Záběhlic a dále k Hostivařské přehradě. Kolem ní jsme došli do Měcholup, přes kopec do Uhříněvse a pak 15 poutníků dorazilo do cíle k nádraží v Kolovratech. Den byl šedivý, ale teplý. Cesty byly blátivé, travnaté plochy podmáčené, místy se zbytky sněhu. Díky Bohu, že jsme pouť zahájili!
Radostný a požehnaný postní čas J a K

Levý Hradec 30.1.2021

Milý otče Jane

posíláme stručnou zprávu z prologu 40tého ročníku CMP z Levého Hradce na Velehrad V letošním roce, kdy slavíme 1100 let od smrti svaté Ludmily, a zároveň 40. ročník naší CM pouti jsme se rozhodli poutí spojit  obě jubilejní místa, Tetín a Levý Hradec.  Začali jsme v sobotu 30.1.2021 v kostele sv. Ludmily na Tetíně, kde jsme díky obětavosti pracovníků Sdružení sv. Ludmily vyslechli informace o historii Tetína a mohli začít naši pouť modlitbou v kostele, kde je pod oltářem uložen kámen, na kterém byla údajně sv. Ludmila zavražděna. Z Tetína nás vyrazilo deset, v Srbsku se pak přidali další tři poutníci plus jedno tříleté "poutě".  Etapu, měřící 27 km jsme ukončili u stanice metra Stodůlky. V neděli 31.1. za slunečného počasí vyrazilo 15 poutníků od metra Stodůlky na Levý Hradec.  V 11 hodin jsme, díky vstřícnosti otců karmelitánů z kostela sv. Fabiána a Šebestiána v Liboci  a díky našemu poutníku jáhnu Zdeňku Dubskému, mohli slavit nedělní bohoslužbu.  Pouť jsme ukončili po 20 km před kostelem sv. Klimenta na Levém Hradci.
Zdravíme s přáním prožití dnešního svátku ve světle a radosti.
Za CM poutníky J a K

Sobota 13.2. 2021

1a-levy-hradec.jpg1b-privoz.jpg1c-stromovka.jpg1d--staromestske-namesti.jpg1e-mariansky-sloup.jpg1f-mse-svata-pm-snezna.jpg

Neděle 14.2.2021

2a-zacatek-ruzence.jpg2b-pozehnani-na-cestu-od-papeze-frantiska.jpg2c-u-hrobu-frantiska-reichela.jpg2d-andel-pane-u-kostela-narozeni-pm-v-zabehlicich.jpg2e-u-hostivarske-predrady.jpg2f-cil-nadrazi-kolovraty.jpg

Komentáře:


(ochrana proti spamu)
všechny položky jsou povinné, HTML tagy budou odstraněny

Od 1.08.2022: Když se to stalo před 2 roky, máme říci, že to bylo v roce

dva tisíce dvacet (10)

 

dvacet (1)

 

dva - dvacet (2)

 

nula dvacet (1)

 

je to jedno (2)

 

celkem hlasovalo 16 lidí

předchozí ankety

Dnes je 11. srpna 2022

svátek má Zuzana

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)