Žehnání zvonu, znaku a praporu - znak a prapor (ve Studnicích u Třebíče)

03.10.2019 - lidová zbožnost

ŽEHNÁNÍ OBECNÍHO ZNAKU A PRAPORU

Slovo Boží
z listu sv. Pavla Filipanům (2, 3-5)

Nic nedělejte z hašteřivosti nebo touhy po marné slávě, ale z pokory ať každý z vás pokládá druhého za lepšího než je sám. Nikdo z vás ať nehledí jenom na vlastní prospěch, ale i na prospěch druhých. Mějte v sobě to smýšlení, jaké měl Ježíš Kristus.

Slovo lidské - přímluvy:

1.) kněz:
Prosme za církev na celém světě: Ať je znamení kříže pro každého znamením naděje, že s pomocí Boží vše dobře dopadne.

2.) otec:
Prosme za náš světadíl: Ať dvanáct hvězd na vlajce Evropské unie všem připomíná apoštolské a křesťanské základy naší společnosti a ať na těchto základech společně stavíme věci nové.

3.) matka:
Prosme za naši vlast: V hymně zpíváme, že je to zemský ráj na pohled, ať si považujeme všeho krásného, co je kolem nás a neporušené to předáváme dalším pokolením.

4.) mladík:
Prosme za kraj Vysočina: Nachází se na pomezí Čech a Moravy, ať přispíváme k dobrému spojení starých tradic i nejnovějších vymožeností k prospěchu člověka po stránce duševní i tělesné.

5.) dívka:
Prosme za naši obec: Rak v jejím znaku nám připomíná čistotu, ať všichni zažijí, že čistota úmyslů i srdcí je základem šťastné lásky v rodinách.

6.) chlapec:
Prosme za všechny, kdo se u nás ve Studnicích narodili a zde vyrůstali: Ať se sem rádi vrací a osvěží tu se jako poutník u studánky.

7.) děvče:
Prosme za naše zemřelé, zvláště za ty, kteří nám činili dobře: Ať poznají hlubiny Božího milosrdenství a odpočívají v pokoji.

Slovo církve - žehnací modlitba:

Bože, v tobě má původ každé pravé společenství. Požehnej + všem, které spojuje toto znamení na praporu a znaku, aby byli nositeli jednoty, vzájemné pomoci a pokoje. Ať jejich práce a snahy upevňují ty hodnoty, které jsou ve shodě s tvou vůlí a s evangeliem tvého Syna Ježíše Krista, našeho Pána. Amen.


znakstudnic.jpg

Komentáře:


(ochrana proti spamu)
všechny položky jsou povinné, HTML tagy budou odstraněny

Dnes je 13. listopadu 2019

svátek má Tibor

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT COKOLI Z TĚCHTO STRÁNEK 

K DOBRÉMU ÚČELU