JEŽÍŠKOVA POŠTA - schránka

25.12.2021 - lidová zbožnost

Do Vánoc funguje Ježíškova pošta v Božím Daru v Krušných horách. Prý tam přichází půl tuny dopisů s prosbami o dárky. Česká pošta dokáže na všechny odpovědět.

 

Je však potřeba také děkovat. Proto bude i letos  zřízena

      Ježíškova pošta      

v Novém Veselí i Bohdalově. Schránku má v kostele  u Betléma, do ní se mohou dávat dopisy Ježíškovi, ve kterých mu poděkujeme za dárky - za ty, které jsme našli pod stromečkem ale i za další.

Děkovat mohou a mají děti i dospělí.

Dopisy vkládejte zalepené, nikdo je nebude otvírat.

 

Po skončení vánoční doby je vložíme do země na kněžském hrobě v Novém Veselí nebo Bohdalově.

V Jeruzalémě také chrámoví služebníci vybírají papírky s modlitbami ze škvír ve zdi nářků a pohřbívají je.

Je to starozákonní zvyk a díky jeho dodržování se nám zachovaly vzácné biblické svitky z prvních staletí.  

 

Komentáře:

28.12. bylo dopisů 15 | Jan - 28.12.2010

.

Dopis | Pavel - 28.12.2010

Milý Ježíšku! Nevzpomínám si už na to, jak jsem Ti psal v dětství. Protože jsem o Vánocích četl výzvu, abych Ti také já napsal, činím tak až nyní a to podle vzoru uvedených na stránkách Poutníka. Odpusť prosím, že neumím tak pěkně formulovat, jako vzor na uvedených stránkách, proto přebírám strukturu dopisu ze stránek, abych na něco nezapomněl a pouze měním to, co se mě netýká a naopak přidávám to, co pro mne bylo a je významné. Nejprve musím poděkovat za dárky pod stromečkem. Děkuji, že jsi těm, po kterých mi dárky posíláš, dáváš vždycky tak pěknou všímavost a nápaditost. Děkuji také za ostatní dary od Tebe: především za život a za víru, kterou jsem si mohl uchovat díky Tvé milosti. Děkuji za odpuštění všech hříchů, s kterými jsem přišel k Tvé církvi. Děkuji za zdraví a ochranu v nemocech a před nehodami. Děkuji za tatínka a maminku, kteří nás měli tolik rádi, i když doba mého mládí byla hodně těžká. Děkuji Ti za manželku, za naší rodinu i za rodiny svých synů a za každou podporu od nich a jejich dětí. Děkuji ti za pomoc v nemocech a při různých operačních zákrocích. Děkuji za všechny lidi, kteří mi v životě pomohli, a kterých je pořád dost. Děkuji, že jsem mohl pěšky a na kole vykonat poutě do Mariazell a do Santiaga de Compostela a ze Svatého Kopečku na Svatý Hostýn. Děkuji za nové auto a za ujeté kilometry bez nehody. Děkuji také za to, že jsem se dostal na studia a mohl je dokončit, i když to bylo s velkými překážkami. Děkuji Ti také všechna má zaměstnání a za pomoc při jejich výkonu, že jsem nedopustil žádné závažné chyby, kterou bych někoho poškodil či mu ublížil. Děkuji Ti za dobré přátele, které jsi mně poslal a kteří mně často velmi pomohli. Děkuji Ti i za to, na co jsem nyní zapomněl a které bylo pro mě či moji rodinu významné. Tvůj Pavel

Díky Bohu | A.M. - 27.12.2010

Reportáž v TV byla velmi pěkná a výstižná, odborně velmi dobře zpracovaná. Založení této tradice je výborným nápadem a věřím že za pár roků nebude stačit na dopisy ani velký pytel.


(ochrana proti spamu)
všechny položky jsou povinné, HTML tagy budou odstraněny

KTERÝ Z 8 DŮVODŮ ÚPADKU ŘÍŠE ŘÍMSKÉ SE NEJVÍCE PODOBÁ 21. STOLETÍ?”

1 (2)

 

2 (0)

 

3 (0)

 

4 (0)

 

5 (0)

 

6 (0)

 

7 (0)

 

8 (0)

 

celkem hlasovalo 2 lidí

předchozí ankety

Dnes je 15. června 2024

svátek má Vít

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)