Jak vysvětlit, kdo nosí dárky

17.12.2023 - lidová zbožnost

Milí rodiče


Už těm nejmenším je potřeba říci:


Náš dobrý Bůh poslal za lidmi Pána Ježíše, aby je naučil, že se mají mít mezi sebou rádi. Některé docela malé děti si myslí, že také o vánocích chodí po světě Ježíšek a sám rozdává dárky. Ty už jsi velký a já ti vysvětlím jak to skutečně je, malé děti by to ještě nepochopily, ty si mys1í, že dárky pod stromečkem jsou přímo od Ježíška.

Říkáme, že ty dárky jsou od Ježíška proto, že teprve on naučil lidi, aby měli rádi malé děti a dělali jim radost. Předtím se rodiče o svoje děti nezajímali, hned jak se narodily, byly dány do výchovy chůvě.
Se svým tatínkem a maminkou mohly promluvit, až když jim bylo čtrnáct let. Rodiče ani nenapadlo, aby si se svými dětmi hráli, natož, aby jim dávali dárky. Říkáme, že dárky jsou od Ježíška, protože on to tak zařídil.

On dává tatínkovi a mamince zdraví a sí1u, aby mohli pracovat, vydělali peníze a mohli ti něco pěkného koupit.

Zde na zemi Pána Ježíše vidět nemůžeme (pouze ve mši svaté v podobě chleba), protože žil před mnoha lety. Jednou se s ním setkáme. Slíbil, že znovu přijde a vezme nás do svého království. Tam se budou mít všichni dobře: nikdo už nebude smutný, žádný člověk už nebude nemocný. Tam už se nebude umírat. Teď o vánocích se těšíme, že splní to, co slíbil a my se do jeho království dostaneme.

Nebojte se:
Řeknete-li dětem pravdu o vánoční nadílce, radost jim nezkazíte. Ony se
nejvíce těší na to, že budou překvapeny a k tomu není potřeba žádné vymýšlení a podvádění.

Jde vám jistě o to, abyste položili dobré základy pro víru svých dětí. Budeme-li dětem vykládat různé povídačky, které budeme muset jednou stejně odvolat, víru vůbec neupevníme, právě naopak!

Největší radost dává člověku v životě víra.

Komentáře:


(ochrana proti spamu)
všechny položky jsou povinné, HTML tagy budou odstraněny

Dnes je 19. dubna 2024

svátek má Rostislav

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)