Cyrilometodějský týden

05.07.2020 - lidová zbožnost

Už dříve jsem napsal: 

Právě dnes o svátku svatých Cyrila a Metoděje posílám tuto výzvu k větší oslavě našich věrozvěstů a zároveň apoštolů Slovanů a patronů Evropy.
Vzpomenout na ně jenom jeden den, toho 5. července, je opravdu málo. Zavádět kvůli nim celý cyrilometodějský měsíc by bylo skutečně moc.

Co takhle zkusit cyrilometodějský týden?

To by byla ta správná míra. Hned po svátku máme pracovní volno a v dalších dnech je v kalendáři volno z hlediska liturgického. Proto by hned po svátku mohla být slavná mše svatá za jednotu křesťanů nás, když všichni dosud trpíme tím rozdělením, která začalo v Kostnici. Další dny bychom si víc uvědomili, co pro nás a naše farnosti znamenají soluňští bratři při mších svatých i pobožnostech. Týden by se uzavřel svátkem hlavního patrona Evropy, svatého Benedikta. V průběhu týdne by jistě byla možnost na votivní mši svatou ke cti patronek Evropy.

To platí po stránce liturgické. Po stránce praktické můžete prožít pěkný cyrilometodějský týden, když se koncem srpna přidáte k naší pěší pouti z Nového Veselí nebo Vítochova i z  dalších míst na Velehrad.

 

P.S. Letos začínáme v pondělí 17. srpna.

Komentáře:

přidej komentář

Od 1.11.2021: Předpovědím počasí (denním i dlouhodobým) věřím na

75 % (21)

 

50 % (14)

 

25 % (5)

 

Těžko říci. (8)

 

Nesleduji to tolik. (11)

 

celkem hlasovalo 59 lidí

předchozí ankety

Dnes je 20. ledna 2022

svátek má Ilona

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)