Brigáda u sv. Hilaria v Provensálsku 2018 - Práce na místě

23.12.2021 - Křesťanská Evropa

Na prosbu manželů Roberta a Claudie Mestelanových z Poutní cesty křesťanskou Evropou, kteří opravují kapli sv. Hilaria ze 6. století, přijela do Beaumes-de-Venise na pomoc skupinka českých (i moravských) poutníků. Pracovali v týdnu od 26.11. do 1.12. a vyspárovali celou jižní stěnu.

 

Místní kameníci už dokončují klenbu a střechu v jednom  - jak tomu bylo v době románské. Půlnoční mši sv. už bude pod ní sloužit avignonský biskup a kostel bude požehnán opatem z nedalekého Le Barroux v den sv. Hilaria - 14.1.2019.

 Francouzi se těší, že to stihnou - i díky pomoci od nás.

I my vám, hoši, děkujem za tuto reprezentaci.

 

 Ze zprávy Karla Kavičky vyjímám:

Věřím, že jsme Vám neudělali ve Velleronu ostudu a splnili jsme si předsevzetí pomoci při opravě kaple sv. Hilaria. Mysleli jsme na Vás s vděčností a ještě jednou děkujeme za podporu. Nikomu se nic nestalo a Mestelanovi o nás vzorně pečovali. My jsme se snažili a splnili jsme snad to, co pro nás bylo připraveno: vyspárovat celou severní stranu kostela. Přikládám nějaké foto pro představu. 

Vidíte na nich také, jak každý z brigádníků - Karel, Zdeněk, Josef a František -  vkládá do malty jednu medailku Neposkvrněného početí Panny Marie.

krasy-provensalska-z-leseni.jpgmezinarodni-parta.jpgklenba-a-strecha-v-jednom.jpgvsechno-po-ruce.jpgleseni-na-severni-stene.jpgnasi-na-leseni-na-severni-stene.jpgmedailka-od-frantiska.jpgmedailka-od-frantiska-1.jpgmedailka-od-josefa.jpgmedailka-od-karla.jpgmedailka-od-zdenka.jpgmedailka-od-zdenka-1.jpgobed-v-presbytari.jpgvsichni-obedvaji-robert-mestelan-fotografuje.jpgvsichni-se-modlia-claudia-mestelan-nese-jadlo.jpg

Komentáře:

přidej komentář

KTERÝ Z 8 DŮVODŮ ÚPADKU ŘÍŠE ŘÍMSKÉ SE NEJVÍCE PODOBÁ 21. STOLETÍ?”

1 (2)

 

2 (0)

 

3 (0)

 

4 (0)

 

5 (0)

 

6 (0)

 

7 (0)

 

8 (0)

 

celkem hlasovalo 2 lidí

předchozí ankety

Dnes je 14. června 2024

svátek má Roland

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)