Svatý křest (jen v kostele nebo kapli) - Chceme křtít v kostele, jak to máme udělat?

01.06.2022 - naše farnosti

 

Chceme křtít v kostele, jak to máme udělat?

 

(kostelní křestní šestero)

1.  Domluvit se s místními kněžími, kdy za nimi můžete přijít v klidu celý obřad připravit. Vezměte sebou doklady, kmotry, dítě raději ne, snad vám je někdo pohlídá.

2.  Pokud nejste přímo naše ovečky (nebydlíte v obcích naší  farnosti budeme potřebovat tzv. propuštění do naší farnosti, pro které si osobně dojdete za svým pastýřem na faru, pod kterou svým bydlištěm patříte  A TÍM SE S NÍM NEFORMÁLNĚ SEZNÁMÍTE.  (Obyvatelům Brna poradíme, pod kterou faru jejich ulice spadá.) On vám prouštění rád dá.

3.  UMĚT PĚT MODLITEB (Otče náš, Zdrávas Maria, Věřím v Boha, Desatero Božích přikázání a Anděle Boží). Umět je nazpaměť a umět je vysvětlit, protože z nich se při svatém křtu vychází a přeje si to naše poslední biskupská synoda (kdo není pokřtěn, má  znát jejich obsah). 
Tyto modlitby musí znát i všichni starší sourozenci křtěného dítěte, pokud už umí číst. Předškolním stačí Otče náš a Zdrávas Maria.

 4.  Kmotr musí být pokřtěn a má být i biřmován a v případě, že je ženatý(vdaná) musí mít církevní sňatek. Svědkem křtu může být každý, ale i v tom případě u křtu musí  být kmotr.

5.  V den svatého křtu přijít s dítětem a rodinou a mít sebou křestní roušku a svíci, která se pak uschová a použije, až dítě půjde k prvnímu svatému přijímání a biřmování.

6.  U svatého křtu nelze určit poplatek, ale za DOBROVOLNÝ dar na kostel děkujeme křesťanským Pán Bůh zaplať.

 

 

Komentáře:

poděkování | Jitka Čítková - 7.8.2021

moc dekuji

Poděkování | Iveta Sobotková - 22.3.2019

Děkuji

Děkuji za krásný popis | Dušková Štěpánka - 9.11.2014

Děkujeme za krásný a podrobný popis průběhu křtin

Děkujeme Otče | Šárka Volfová - 2.9.2012

Pokřtil jste nám Aničku a Matyáška a bylo to krásné, zde se prosím podívejte: http://madlenangelinasara.blog.cz/1209/svaty-krest. Nic tak dojemného jsem v posledních mnoha letech nezažila a i ostatní členové naší rodiny a přemýšlíme o pokřtění dalších dětí. Promiňte mi, ale netušila jsem co Víra dokáže, povznést, vysvětlovat dětem, nebát se už kříže, učit se, jaké kouzlo slyšet modlitbu z dětských úst. Prostě děkujeme.


(ochrana proti spamu)
všechny položky jsou povinné, HTML tagy budou odstraněny

Dnes je 25. června 2022

svátek má Ivan

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)