Dojmy ze žehnání zvonů

27.09.2020 - naše farnosti

Jaký máte dojem, ptala se mě paní redaktorka po skončení žehnání dvou zvonů v Novém Veselí v nerděli 27/9 večer. Byl jsem a zůstávám plný vděčnosti Bohu za počasí, protože večer nakonec vyšlo sluníčko. A také za tolik spolupracovníků a spolupracovnic, kteří se podíleli na všem.

Největší dojem na mě udělaly děti, malé družičřky v bílém a mládenečci ve slavnostním oblečení, kteří šli v průvodu do kostela. Po vyjití z kostela jsme se fotografovali s ministranty a o. biskupem a pak jsem pozval na společnou fotku i je. Když to bylo hotovo, zavolal do skupinky před objektivy jsem i maminky. Ty se zdráhaly, ale z davu dětí se z několika míst pozvalo pronikavé: Mámo, pojď za námi. A šly. A zase trochu rovnání, čekání na úsměv. Konečně hotovo.  Pořád se mim to nezdálo.

Protože jsem pro skutečnou rovnoprávnost mužů a žen, zavolal jsem i na tatínky. Nezájem ještě větší, přímo drahoty. Ale pode mnou se ozvalo z několika pusinek: Táto, pojď takéé! To už neodolali.

Otec biskup při svém zvonění paličkou, kterou jsme mu za to věnovali, prosil, aby ten zvon volal ke společenství. Společná fotografie dětí s oběma rodiči, to je výzva, svědectví i příklad. A společenství se učíme v rodinách. Kéž by naše farnost(i) byla(y) opravdovým rodinným společenstvím.

V Duchu Svatém.

Pána prosme.

Komentáře:

přidej komentář

Dnes je 22. října 2020

svátek má Sabina

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)