HODNĚ O KŘTINÁCH - Vlajky na faře (a v ambitech)

09.01.2022 - poutní místo Křtiny

Co dělat zvláště teď: 1) HRDĚ A VDĚČNĚ VZPOMÍNAT 2) Vroucně se modlit 3) A také se těšit

Když jsem poprvé přišel do Santiago de Compostela a vyšel z poutního chrámu Páně, všiml jsem si, že na protější straně náměstí vlají čtyři vlajky. Zlatomodrá evropská, zlatočervená španělská, pak vlajka místní země Galicie a poslední byla městská.

Jsem rád, že díky našim obětavým farníkům a nadšeným vlastencům a ochotě pana starosty začaly vlát na poutním místě Křtiny nahoře nad kostelem také čtyři vlajky: evropská, státní, moravská a křtinská.

Všichni, kdo přijdou do kostela ať už na prohlídku nebo na bohoslužbnu - na obojí srdečně zvu - obdivují jemné barvy fresek či liturgických rouch, které jako němí svědkové připomínají Boha jako stálého původce veškeré krásy. Venku pak mohou být potěšeni pohledem na syté barevné pásy třepetající se ve větru.

 

V tomto světě je všechno v pohybu, ale ten není náhodný, všichni jsme poutníky k věčnosti, k Bohu, který převyšuje všechnu pozemskou krásu. Přijďte si ji vychutnat na naše poutní místo a přitom se těšit na tu ještě větší krásu, kterou u něj poznáme, až dosáhneme cíle své životní pouti.

 

V plánu jsou i vlajky v ambitech - měly by tam být tři: papežská, biskupská - přesněji vlajka naší brněnské diecéze a farní křtinská. Už se na tom pracuje, i když ta poslední dá ještě chvilku přemýšlení. Vyjádří se tím také, že se v naší křtinské farnosti necítíme ani osamocení ani se nepovažujeme za sólisty, ale hrdě se hlásíme do společenství brněnské diecéze a s ní do světového společenství katolické církve.

Komentáře:

Děkujeme | poutníci - 22.3.2019

zobraz komentářepřidej komentář

Od 1.08.2022: Když se to stalo před 2 roky, máme říci, že to bylo v roce

dva tisíce dvacet (10)

 

dvacet (1)

 

dva - dvacet (2)

 

nula dvacet (1)

 

je to jedno (2)

 

celkem hlasovalo 16 lidí

předchozí ankety

Dnes je 11. srpna 2022

svátek má Zuzana

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT K DOBRÉMU ÚČELU vše z těchto stránek kromě rozpisu bohoslužeb (NEBOŤ TAM MOHOU BÝT NÁHLÉ ZMĚNY VYNUCENÉ NOVÝMI OKOLNOSTMI)