Rozhledy po rodném kraji - Modlitby z Vejdocha (i odjinud)

05.12.2019 - naše farnosti

PŘIDÁNY BOHDALOVSKÉ ROZHLEDY, KTERÉ NUTNO JEŠTĚ DOLAĎOVAT

  Při pohledu z Vejdocha se můžeme modlit podle toho, kam se díváme ( a můžeme to obdobně udělat i na jiném místě rozhledu) 

 

Z Vejdocha to bude deset míst - vidíme totiž:

  • 1. Jámy přímo pod sebou. Pomodlíme za své drahé na hřbitově, za celou tuto farnost ....... a požehnám své rodné farnosti.
  • 2. Sazomín, Kotlasy, Pavlov, Pokojov, Bohdalov, Chroustov, vysílač na Havlině, Rudolec a kapličku sv. Jana Nepomuckého, a přímo za ním se ve vzdálenosti 36 km nachází hlavní město našeho kraje - Jihlava. Pomodlíme se za náš kraj ... a požehnám(e) mu.
  • 3. Vatín, kousek Březí, Nové Veselí, Újezd, Matějov, Rosičku a nad ní rozhlednu a Budeč. Pomodlíme se za obě moje farnosti ... a požehnám jim.
  • 4. komíny sléváren Žďas, pojmenovaných podle Žďáru nad Sázavou, za nimi dva menší a vyšší lesy zvláštního tvaru na kopci u Pořežína. V  tom směru 130 km vzdušnou čarou od nás je PRAHA. Pomodlíme se za ČR ... a požehnám(e) jí.
  • 5. Zelenou Horu, kopec Vrchy, za kterým jsou schované Mělkovice, Veselíčko a za jeho střechami Český kopeček, Tisůvku, blíže knám je nižší kopec, který se jmenuje Lhotka, za ním 130 km je Sněžka. Pomodlíme se za náš světadíl ... a požehnám(e) celé Evropě, ale zvláště zemím, kterou jsou s námi v Unii.
  • 6. Radňovice, Jiříkovice, Vlachovice, Slavkovice schované za nejbližším lesem, Nové Město na Moravě, Rokytno, Pohledec a na obzoru Zubří. Pomodlíme se za naše děkanství ... a požehnám(e) všem 27 farnostem, které do něho patří.
  • 7. stožár u obce Olešná, Novou Ves u Nového Města na Moravě a za ní se ve vzdálenosti 80 km vzdušnou čarou od nás nachází nám samozřejmě neviditelná Olomouc, historické hlavní město Markrabství moravského a sídlo metropolity Moravy, blíže k nám vidíme také Petrovice. Pomodlíme se za Moravu ... a požehnám(e) naší rodné zemi.
  • 8. Hlinné, které zakrývá Řečici, Radešínskou Svratku i obě Bobrové a 56 km vzdušnou čarou od nás je sídlo našeho biskupa a už skoro 400 let hlavní město Moravy Brno. Pomodlíme se za naši diecézi ... a požehnám(e) jí i všem, kteří za ni nesou odpovědnost - to můžeme, pouze, když je zde biskup přítomen osobně, žehná on sám zase nám.
  • 9. střechu škrobárny v Hodiškově a za ní ještě 6 lesních pásem, která jsou čím dál šedší a mezi nimi prosvítají dvě louky. Poslední les na obzoru je vrch Svatá hora (679 m) a za ní je 180 km vzdušnou čarou od nás Bratislava. Dále doprava jsou také vidět Radenice, stožáry u Cyrilova, blikající rozhledna na Fajtově kopci u dálnice nad Velkým Meziříčím, Laštovičky a Suky. Pomodlíme se ... a požehnám(e) všem na Slovensku zvláště hasičům ze Sence, kteří zasadili lípu na úpatí Vejdocha.
  • 10. Ostrov nad Oslavou, železniční most u něj, blíže k nám Obyčtov, Kněževes, v dáli pak Hrbov u Velkého Meziříčí a Nový Telečkov, kousek dál Radostín nad Oslavou, věž kostela v Netíně a tím směrem se 900 km od nás vzdušnou čarou nachází Řím. Pomodlíme se za církev na celém světě, zvláště za pronásledované křesťany a také za Svatého otce a jeho poradce ... a požehnám(e) jim všem. To také můžeme.

Závěrečné  požehnání ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého. Amen.

To vše slávě a cti a s vděčností Bohu Otci - Stvořiteli, Božímu Synu Vykupiteli celého světa a Duchu Svatému - Utěšiteli nás všech.

Komentáře:

přidej komentář

Dnes je 14. prosince 2019

svátek má Lýdie

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT COKOLI Z TĚCHTO STRÁNEK 

K DOBRÉMU ÚČELU