PĚŠÍ POUŤ NA SVATOU HORU 13.-15. 10. 2017

08.09.2017 - ostatní poutě

Vikariát Tábor, Benešov a Příbram

zvou při příležitosti 100. výročí fatimských událostí na

PĚŠÍ POUŤ NA SVATOU HORU

Poutník je člověk, který se nebojí vydat pod ochranu Boží a Panny Marie
a s pokorou přijímá vše, co ho potká.

Zkus se zeptat někoho z pamětníků, jak šel na Svatou Horu? Začne nadšeně vyprávět kudy šli, co zpívali, kde spali, jaké to tam bylo...  A bude z něj zářit něco, co nebyl schopen pojmenovat. V jednoduché větě:  „Šel jsem na Svatou Horu,“  je obsažený celý jedinečný zážitek poutě, životní událost. Jako pavučinky se ke Svaté Hoře u Příbrami klikatí ze všech stran cesty, po staletí prošlapané našimi předky, jdoucími se poklonit Panně Marii. Je úžasné, že tam ty cesty jsou dodnes a několik desetiletí čekají na nové poutníky. Tiše. Trpělivě. Čekají na nás…

Milý poutníku, milá poutnice,

zveme tě vyzkoušet toto nové oslovení, zveme tě získat novou zkušenost, ale především tě zveme zamyslet se nad svým životem, proč jsem tady a co má v mém životě smysl. Letošní výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě k tomu přímo vybízí. Pojďme se společně vydat 13. října 2017 na třídenní pěší pouť z  Mladé Vožice na Svatou Horu.

Půjdeme pomalu, poutnickou rychlostí kolem 4 km/hod, budeme zastavovat, odpočívat, nikoho nenecháme pozadu. Chceme tuto pouť umožnit širšímu okruhu lidí a všem generacím, a tak s námi pojede doprovodné vozidlo. Jednak nám popoveze spacáky, karimatky, …  a jednak tu bude pro ty z nás, kteří už nebudou moci, nebo si nevěří, že cestu ujdou, i když se připravovali. V neděli pak přijede z Mladé Vožice na Svatou Horu autobus, kterým se vrátíme. Přesto, že se s důvěrou vydáme do rukou Božích a Panny Marie, je dobré se na cestu připravit tak, abychom se místo neustálého „foukání“ bolístek mohli věnovat tomu podstatnému na pouti, a to je duchovno. Proto jsme připravili na stránkách m ladovovožické farnosti  doporučení, jak se připravovat, co si sbalit.

Každá pouť přináší něco jiného, čím mě obohatí tato?

Všichni, kdo pouť chystáme, ti přejeme, aby už samotná příprava na pouť pro tebe byla velkým zážitkem! Pak pochopíš:

Člověk se stává poutníkem v okamžiku, kdy se rozhodne, že půjde.

Více na:

http://www.farnostmladavozice.cz/

Komentáře:

přidej komentář

Dnes je 23. července 2018

svátek má Libor

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT COKOLI Z TĚCHTO STRÁNEK 

K DOBRÉMU ÚČELU