Brigáda u sv. Hilaria v Provensálsku - Práce na místě

15.12.2018 - ostatní poutě

Na prosbu manželů Roberta a Claudie Mestelanových z Poutní cesty křesťanskou Evropou, kteří opravují kapli sv. Hilaria ze 6. století, přijela do Beaumes-de-Venise na pomoc skupinka českých (i moravských) poutníků. Pracovali v týdnu od 26.11. do 1.12. a vyspárovali celou jižní stěnu.

 

Místní kameníci už dokončují klenbu a střechu v jednom  - jak tomu bylo v době románské. Půlnoční mši sv. už bude pod ní sloužit avignonský biskup a kostel bude požehnán opatem z nedalekého Le Barroux v den sv. Hilaria - 14.1.2019.

 Francouzi se těší, že to stihnou - i díky pomoci od nás.

I my vám, hoši, děkujem za tuto reprezentaci.

 

 Ze zprávy Karla Kavičky vyjímám:

Věřím, že jsme Vám neudělali ve Velleronu ostudu a splnili jsme si předsevzetí pomoci při opravě kaple sv. Hilaria. Mysleli jsme na Vás s vděčností a ještě jednou děkujeme za podporu. Nikomu se nic nestalo a Mestelanovi o nás vzorně pečovali. My jsme se snažili a splnili jsme snad to, co pro nás bylo připraveno: vyspárovat celou severní stranu kostela. Přikládám nějaké foto pro představu. 

Vidíte na nich také, jak každý z brigádníků - Karel, Zdeněk, Josef a František -  vkládá do malty jednu medailku Neposkvrněného početí Panny Marie.

krasy-provensalska-z-leseni.jpgmezinarodni-parta.jpgklenba-a-strecha-v-jednom.jpgvsechno-po-ruce.jpgleseni-na-severni-stene.jpgnasi-na-leseni-na-severni-stene.jpgmedailka-od-frantiska.jpgmedailka-od-frantiska-1.jpgmedailka-od-josefa.jpgmedailka-od-karla.jpgmedailka-od-zdenka.jpgmedailka-od-zdenka-1.jpgobed-v-presbytari.jpgvsichni-obedvaji-robert-mestelan-fotografuje.jpgvsichni-se-modlia-claudia-mestelan-nese-jadlo.jpg

Komentáře:

přidej komentář

Místo trávníku vyholeného na minimum si pořídit květinové pásy či nějaké vyšší rostliny je

správná volba. (12)

 

drahý špás. (4)

 

moc práce navíc. (8)

 

nutné pro dobré životní prostředí. (13)

 

pěkný výmysl. (0)

 

Sám(sama) nevím. (4)

 

celkem hlasovalo 41 lidí

předchozí ankety

Dnes je 26. června 2019

svátek má Adriana

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT COKOLI Z TĚCHTO STRÁNEK 

K DOBRÉMU ÚČELU