O radosti - 3. adv.n. 16.12.2012

17.12.2012 - promluvy

  Úvod:

Neděle radostná, kdy jsme vybízeni, abychom se radovali.

Lidské slovo nám říká něco jiného. Všechno, co zapsané v kronikách i v těch farních, jsou samé neštěstí a úrazy. Stejně tak staré kramářské písně jako nejnovější internet nám připomínají samé mordy.

Jak se máme radovat?

Poslechněme Slovo Boží. Ale mějme také oči otevřené a dobře si všímejme:

1)

Zázraky. Nejsou jen kroniky, je i kniha křtinských zázraků. A nejsou zázračná uzdravení jen v minulosti. Dodnes slyšíme o nečekaných uzdraveních. A všichni o  nich rádi čteme, třeba v rubrice Katolického týdeníku Bůh v mém životě.

2)

Nejsou jen ne moci fyzických osob, Jsou i nemoci právnických osob. Naše společnost je svobodná, přesto je zachvácena nemocí, která se jmenuje  nezaměstnanost. Ale i z ní se lidé dostanou. Někoho měli propustit a nakonec mu místo zůstalo. O nějaké místo bylo,mnoho zájemců a on jediný je dostal. To jsou také uzdravení, někdy skoro zázračná, z nich se radujme.

3)

Zázrakem je také Boží příroda, v každé době, i v této zimní. Listí je krásné, když raší, když je zelené i když je žluté. Další důvod k radosti. Jen se dívat.

4)

Příroda je dílo Božích rukou, Jsou však i díla lidských rukou, věda technika, lidská dovednost. Jen si toho všímat, jen to pozorovat a pak se z toho radovat.

Závěr:

Někdy slyšíme, jak je to všechno pokažené. A slyšíme i odpověď je : Příroda si pomůže. Není to přesné: Jednak je to Boží příroda, jednak to nemůžeme vědět. Lidsky to nejsme schopni odhadnout, natož změřit. Boží slovo nám však říká, že Pán je blízko, že přijde a spasí nás.  Zachrání nás. A to je hlavní důvod k radosti. Proto můžeme vše předkládat Bohu s prosbou a děkováním.

 

Komentáře:

přidej komentář

Místo trávníku vyholeného na minimum si pořídit květinové pásy či nějaké vyšší rostliny je

správná volba. (27)

 

drahý špás. (6)

 

moc práce navíc. (13)

 

nutné pro dobré životní prostředí. (19)

 

pěkný výmysl. (2)

 

Sám(sama) nevím. (21)

 

celkem hlasovalo 88 lidí

předchozí ankety

Dnes je 21. července 2019

svátek má Vítězslav

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT COKOLI Z TĚCHTO STRÁNEK 

K DOBRÉMU ÚČELU