Rozsvícení adventního stromu N. Veselí 3.12.2017

04.12.2017 - naše farnosti

Rozsvícení předcházely:

Zpěvy a scénky dětí

Slova  ředitele školy a starosty městyse

 

Slova faráře:

Když otevřeme Knihu, která je přeložena do nejvíce jazyků – Bibli, dočteme se tam že ….  šťastnější je dávat, než dostávat  (Skutky apoštolské, 20,35). To se nám nemusí zdát, vždyť všichni jsme rádi, když dostaneme – pěknou známku, dobré jídlo, teplý oděv.

Víme však, že učitelé raději dávají  dobré známky, víme, že lidé rádi nachystají něco na zahřátí anebo donesou nějaký zákusek, víme, že každý obchodník je rád, když správě u něj najdeme to, co potřebujeme. A výrobce je rád, že jeho výrobek poslouží druhým.  Opravdu je šťastnější dávat než dostávat, i když je také potřeba vydělávat.

Tato slova pronesl už dávno muž jménem Ježíš původem z Nazareta v dnešní Palestině. Narodil se však v Betlémě, jehož jméno píšeme s velkým B.

Tento novoveselský betlém nám připomíná, že se blíží jeho narozeniny, na celém světě nazývané vánoce.  Myslím si však, že ačkoli u našeho betléma píšeme malé B, je to věc veliká a důležitá. Přímo důkaz velké šikovnosti jeho autorů, výsledek velké obětavosti  tolika našich občanů a především dar pro místní lidi i cestující kolem. Všichni se rádi zapojili a teď se opravdu cítíme šťastnější.

Ať je tento betlém i vánoční strom dobrou směrovkou pro každého. Co uděláme pro druhé, co dáme a nabídneme lidem kolem nás, to nás samotné, obohatí. Ať nám tato štědrost vydrží do Štědrého večera, kdy se plně zažívá radost z dávání. A ať nám vydrží i po vánocích, do všech dalších, které nám ještě budou dopřány na této krásné zemi, na kterou  přišel Ježíš Dobrý pastýř pro všechny lidi dobré vůle.

Pěkný advent, požehnané Vánoce.

Komentáře:

přidej komentář

Dnes je 19. října 2018

svátek má Michaela

Mons. Jan Peňáz, farář v Novém Veselí a dojíždějící duchovní správce Bohdalova,

59214 Nové Veselí, V Ulici 91

(telefon: 566 667 136

přenosný 736 52 92 21

 penaz.vmZAVINÁČseznam.cz

anebo také poutnik-janZAVINÁČseznam.cz - raději pište na oba, kdyby se jeden pokazil),

DÁVÁ VŠEM PRÁVO POUŽÍT COKOLI Z TĚCHTO STRÁNEK 

K DOBRÉMU ÚČELU